کد خبر: ۵۱۹۳۱
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۷

بیت کوین پس از بهترین ماه سال ۲۰۲۲ سقوط می‌کند

بیت کوین پس از رسیدن به بالاترین سطح از اواسط ژوئن در روز شنبه، در میان خوش‌بینی‌هایی که ممکن است بازار از بدترین سطوح خود بهبودیافته باشد، کاهش یافت.

بیت کوین پس از بهترین ماه سال ۲۰۲۲ سقوط می‌کند

به گزارش تجارت امروز؛ بزرگ‌ترین ارز دیجیتال پس از شکستن بیش از ۲۴۰۰۰ دلار در آخر هفته، ۳.۶ درصد کاهش یافت و به ۲۲۹۵۸ دلار رسید که بالاترین میزان از اواسط ژوئن بود. افزایش ۲۷ درصدی آن در ژوئیه بهترین ماه از اکتبر بود. اتر در ابتدای هفته نیز پس از ثبت جهش ۷۰ درصدی در ماه گذشته، بیش از ۵ درصد کاهش یافت که بهترین آن از ژانویه ۲۰۲۱ است.
آنتونی ترنچف، یکی از بنیان‌گذاران و شریک مدیریت وام‌دهنده ارز دیجیتال Nexo، می‌گوید: «آگوست وعده داده است که برای بیت کوین دلهره‌آور خواهد بود و نوسانات بیشتر درراه است.
بااین‌حال، پس‌ازاینکه «بیت کوین یک یا دو ضربه کلان هفته گذشته را جذب کرد» افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و داده‌هایی که نشان می‌دهد اقتصاد ایالات‌متحده برای دومین سه‌ماهه متوالی منقبض‌شده است، «به سمت اجرای مجدد انعطاف‌پذیری جولای نسبت به تسلیم ژوئن متمایل شده است».


بیت کوین در حدود میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای خود قرار دارد

بیت کوین در اواخر ژوئن و جولای به دلیل نگرانی‌ها در مورد افزایش نرخ بهره و تورم، و همچنین مشکلات داخلی ارز‌های دیجیتال، مانند انفجار اکوسیستم Terra/Luna و صندوق تأمینی Three Arrows Capital، به زیر ۲۰۰۰۰ دلار سقوط کرده بود.
قیمت آن هنوز از رکورد ۶۹۰۰۰ دلار از نوامبر گذشته است، اما اخیراً با افزایش بازار سهام شروع به نشان دادن قدرت خود کرده است. در ماه جولای، S&P۵۰۰،۹ درصد رشد کرد که بیشترین رشد از نوامبر ۲۰۲۰ تاکنون بود.
جیک گوردون در گروه سرمایه‌گذاری Bespoke در یادداشتی در پایان هفته گذشته نوشت: «کریپتو‌ها و سهام دارای همبستگی مثبتی با یکدیگر بوده‌اند، و این امر به‌ویژه در مورد کلان‌ها صادق بوده است». او به نتایج درآمد‌های قوی از شرکت‌های فناوری بزرگ اشاره کرد که "احتمالاً به تقویت احساسات ریسک برای بالا بردن ارز‌های دیجیتال کمک کردند. "
به گفته کیتی استاکتون، یکی از بنیان‌گذاران Fairlead Strategies، یک شرکت تحقیقاتی متمرکز بر تجزیه‌وتحلیل فنی، بااین‌حال، بیت کوین در برابر برخی از نقاط مقاومت اصلی برخورد می‌کند و افزایش اخیر آن ممکن است پایی نداشته باشد.
او گفت: «بیت کوین به‌عنوان یکی از پر نوسان‌ترین دارایی‌های ریسک، همچنان یک معیار مفید برای ریسک‌پذیری است. پیامد‌ها این است که رالی در روز‌های آینده بدون توجه به شکست در SPX محو خواهد شد.


دیگر کارشناسان جهانی رمزارز چه می‌گویند؟

جی ویلوبی، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در مدیریت سرمایه‌گذاری TIFF می‌گوید: «سرمایه فکری زیادی وجود دارد که به فضای کریپتو متعهد است که درنهایت احتمالاً چیز خوبی از آن حاصل می‌شود. بااین‌حال، او اضافه کرد که «دلیل اینکه ما هنوز نسبت به ارز‌های دیجیتال خوش‌بین نیستیم این است که هیچ مدل کسب‌وکاری وجود ندارد که از آن آگاه باشیم که خارج از سایر برنامه‌های رمزنگاری درآمد ایجاد کند».
دیوید کروگر می‌گوید: "فدرال رزرو در حال حاضر نحوه تفکر مردم در مورد موقعیت‌یابی پرتفوی خود در بازار را هدایت می‌کند. مردم در حال حاضر در معرض خطر هستند و دارایی‌های بلاک چین و دیجیتال با توجه به بتای بالای خود در آن سطل دارایی‌های ریسکی قرارگرفته‌اند. " دانشمند داده‌های دیجیتال در Cowen. اما ازآنجایی‌که دارایی‌های دیجیتال به یک طبقه دارایی بالغ‌تر تبدیل می‌شوند و سرمایه‌گذاران نهادی وارد می‌شوند، پذیرش و توسعه زیادی در زنجیره اتفاق می‌افتد، فکر می‌کنم در طول زمان شاهد خواهیم بود که مردم به دارایی‌های دیجیتال از زاویه‌ای متفاوت نگاه می‌کنند.
اد هندی، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری رمزارز Tyr Capital، گفت که ۲۴۴۰۰ دلار و ۱۷۵۰ دلار به ترتیب نقاط فنی قوی بعدی بیت کوین و اتر هستند که از آن عبور می‌کنند.
هندی در مصاحبه‌ای گفت: این‌یک آخر هفته آرام با شرایط بازار به‌شدت غیر نقدینگی بود. "آنچه اتفاق افتاد این بود که بازار سعی کرد از این موارد عبور کند و نتوانست، زیرا نقدینگی وجود نداشت. اما فعالیت آخر هفته واقعاً مرتبط نیست، زیرا تمایل دارد در روز دوشنبه زمانی که حجم عمده‌ای از حجم‌ها به بازار بازمی‌گردند، معکوس شود. "

 

انتهای مطلب

منبع: بلومبرگ

نظر شما