کد خبر: ۵۱۹۳۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۴

ضرر سنگین قطعی اینترنت به صنایع

قطعی اینترنت در روز گذشته باعث اختلال در انجام تراکنش‌های مالی شده و بسیاری از کارت‌خوان‌ها دچار مشکل شدند.
ضرر سنگین قطعی اینترنت به صنایع

به گزارش تجارت امروز؛ بررسی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد قطعی روز گذشته اینترنت باعث اختلال در فعالیت کارت‌خوان‌ها شد. در روز گذشته، در پی قطعی اینترنت مشتریان و صاحب کسب‌وکارها در استفاده از کارت‌خوان‌ها و انجام تراکنش‌های مالی دچار مشکل شدند. این در حالی‌ است که فروشندگان و مشتریان سال‌هاست به پرداخت‌های غیرمستقیم به‌واسطه کارت‌خوان‌ها یا درگاه‌های آنلاین عادت کردند. آن‌ها در بیشتر مواقع از حمل وجه نقد خودداری می‌کنند.
شماری از فروشندگان اظهار کردند این قطعی اینترنت و اختلال ساعات زیادی باقی ماند. درنتیجه بسیاری از مشتریان از خرید خود منصرف شدند. تعدادی نیز برای تهیه وجه نقد، زمان تقریباً زیادی را در صف‌های عابر بانک صرف کردند.
یکی از غرفه حمل بار در پایانه جنوب در این خصوص گفت: «ما برای تحویل و ارسال بار زمان محدودی داریم. در این زمان کم باید تمام کارهای پرداختی انجام شود که متاسفانه با اختلال پیش آمده از پذیرش ۳۰ درصد بارها صرف نظر کردیم.»
آمار دقیقی از میزان ضرر به کسب‌وکارها براثر قطعی اینترنت در دسترس نیست و تنها بررسی و گزارش میدانی مشخص می‌کند بسیاری از صاحبان کسب‌وکارها از موفق نبودن معاملات خود گلایه دارند. در این شرایط نامطلوب اقتصادی از دست دادن حتی یک مشتری می‌تواند آن‌ها را متضرر سازد و مشتریان نیز با توجه به محدودیت‌های فراوان ترجیح می‌دهند حداکثر استفاده را از زمان خود در طول روز داشته و از هدر رفت آن جلوگیری کنند. با فرض لغو حداقل ۳۰ درصدی معاملات، زیان قابل‌تأملی به کسب‌وکارها وارد می‌شود.
شرکت مخابرات علت قطعی اینترنت را وقوع آتش‌سوزی در یکی از حوضچه‌های ارتباطی منطقه ۸ تهران اعلام کرد.

انتهای مطلب

نظر شما