کد خبر: ۵۱۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹

ضرورت معرفی خودروهای اقتصادی جایگزین تیبا و سمند

یکی از اعضای هیئت‌رئیسه‌ی مجلس گفت:باید از خودروسازی‌ها پرسید که با توقف خط تولید تیبا و سمند و معرفی نشدن خودروهای اقتصادی جایگزین برای آن‌ها، اقشار کم‌درآمد که پیش‌ازاین نیز به‌سختی می‌توانستند خودروهایی مانند تیبا خریداری کنند، چه کنند؟ محمد رشیدی درباره‌ی ضرورت معرفی خودروهای اقتصادی می‌گوید.
ضرورت معرفی خودروهای اقتصادی جایگزین تیبا و سمند

به گزارش تجارت امروز؛ محمد رشیدی، عضو هیئت‌رئیسه‌ی مجلس  درباره ضرورت معرفی خودرو‌های اقتصادی به جای تیبا، سمند و ... گفت: کیفیت محصولات تولیدی خودروسازان در سال‌های اخیر نزولی بوده و در هیچ دوره‌ای مصرف‌کنندگان از این محصولات رضایت نداشتند از سوی دیگر این شرکت‌ها در حوزه کمیت نیز ناموفق بودند و نتوانستند پاسخگوی نیاز مردم باشند؛ دلیل این وضعیت را نیز باید در نبود رقابت با محصولات خارجی جستجو کرد.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: تا زمانی که موضوع واردات خودرو در شرایط فعلی عملی نشود و بازار رقابتی شکل نگیرد نارضایتی از صنعت خودروسازی همچنان باقی می‌ماند.
وی اضافه کرد: باید از خودروسازی‌ها پرسید که با توقف خط تولید تیبا و سمند و معرفی نشدن خودرو‌های اقتصادی جایگزین برای آن‌ها، اقشار کم‌درآمد که پیش‌ازاین نیز به‌سختی می‌توانستند خودرو‌هایی مانند تیبا خریداری کنند، چه کنند؟
این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: هرچند ارتقا کیفیت یکی از ضرورت‌ها در صنعت خودروسازی است، اما باید خودروی باکیفیت باقیمت مناسب برای مردم تولید شود چراکه اقشار کم‌درآمد توانایی خرید هایما، پژو ۲۰۷، شاهین و... ندارند.
عضو هیات رئیسه مجلس با طرح این پرسش که تا چه زمانی مردم به دلیل مسیر اشتباه خودروسازان باید متحمل زیان شوند؟ تصریح کرد: به نظر می‌رسد با موضوع واردات خودرو بازی می‌شود باید هرچه سریع‌تر بستر واردات خودرو‌های باکیفیت فراهم شود تا با شکل‌گیری رقابت، مردم بتوانند از خودروی مناسب برخوردار شوند.


انتهای مطلب

نظر شما