کد خبر: ۵۱۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶

اقدام خیرخواهانه‌ی مدافع کانادایی

آلفونسو دیویس،مدافع جوان تیم ملی کانادا،تصمیم دارد پاداش حضورش در جام جهانی 2022 قطر را صرف امور خیریه کند.

اقدام خیرخواهانه‌ی مدافع کانادایی

به گزارش تجارت امروز؛ آلفونسو دیویس در صفحه خود نوشت: کانادا از من و خانواده‌ام استقبال کرد و به ما فرصت زندگی بهتر داد. همین اتفاق به من اجازه داد تا رؤیاهایم را محقق کنم. بازی برای تیم ملی کانادا افتخار بزرگی است و من می‌خواهم این محبت را جبران کنم؛ بنابراین، تصمیم گرفتم درآمد‌های خود را از شرکت در جام جهانی ۲۰۲۲ به امور خیریه اهدا کنم.

لفونسو دیویس در سال ۲۰۱۹ به بایرن‌مونیخ پیوست و در ادامه به تیم ملی کانادا کمک کرد تا برای اولین بار از سال ۱۹۸۶ در مکزیک به جام جهانی صعود کند. کانادا به همراه کرواسی، بلژیک و مراکش در گروه شش قرار خواهد داشت و تورنمنت را با دیدار با بلژیک آغاز می‌کند. حالا این بازیکن اعلام کرد پاداش بازی در جام جهانی را صرف امور خیریه خواهد کرد.
آلفونسو دیویس، مدافع کانادایی و جوان بایرن‌مونیخ، اهل لیبریا هستند و او درگذشته روز‌های دشواری را تجربه کرده است. جنگ داخلی در این کشور آن‌ها را مجبور به فرار از لیبریا کرد و این خانواده مدت زیادی آواره بودند. آن‌ها ابتدا دریکی از کمپ‌های پناهندگان در غنا مستقر شدند و سپس توانستند به کانادا سفرکرده و در ادامه اقامت این کشور را دریافت کنند. دیویس قبل از اخذ شهروندی در سال ۲۰۱۷ برای مدت طولانی ویزای پناهندگی داشت و درنهایت در همان سال این بازیکن اولین بازی خود در تیم ملی کانادا را در سن ۱۶ سالگی انجام داد.

انتهای مطلب

نظر شما