کد خبر: ۵۱۹۶۷
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳
بازار نفت با پایین ترین قیمت از ماه فوریه بسته شد و علت آن نگرانی در مورد رکود اقتصادی است که می تواند بر تقاضا تاثیر بگذارد.

به گزارش تجارت امروز؛ هر بشکه نفت برنت با ۸۰ سنت افزایش، ۹۴.۹۲ دلار فروخته شد که ۱۱ درصد از قیمت جمعه گذشته کمتر است.
هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با ۴۷ سنت افزایش ۸۹.۰۱ دلار معامله شد.
قیمت نفت در روز جمعه افزایش یافت، اما به علت نگرانی در مورد رکود که می‌تواند بر تقاضا تأثیر بگذارد، بازار با پایین‌ترین قیمت از ماه فوریه بسته شد.
طبق گزارش‌های به‌عمل‌آمده رشد مشاغل در آمریکا در ماه جولای به طرز غیرمنتظره‌ای شتاب گرفته و فرصت‌های شغلی در بخش غیر کشاورزی ۵۲۸ هزار شغل افزایش یافته است که بیشترین میزان از ماه فوریه است. این آمار‌های اقتصادی قوی است که سبب رشد بازار نفت شده است.
تاجران نفتی در هفته گذشته نگران نرخ تورم، رشد اقتصادی و تقاضا بودند، اما نشانه‌هایی از کمی عرضه مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شد.
شرکت خدمات نفتی بیکر هیوز اعلام کرد، تعداد دکل‌های نفتی فعال آمریکا که شاخص اولیه تولید نفت در این کشور است که در هفته منتهی به ۵ آگوست، ۷ دکل کاهش‌یافته و به ۵۹۸ دکل رسیده است. این کاهش نخستین کاهش هفتگی طی ۱۰ هفته گذشته است.
پس‌ازاینکه بانک مرکزی انگلیس در مورد یک رکود طولانی در روز پنج‌شنبه هشدار داد و نرخ بهره را به بالاترین میزان از سال ۱۹۹۵ افزایش داد، نگرانی‌ها در مورد رکود اقتصادی شدت گرفت.

 

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: