کد خبر: ۵۱۹۶۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۹
کارشناس روس اعلام کرد که آینده‌ی اقتصاد جهان مبتنی بر روابط میان پکن و مسکو است.

به گزارش تجارت امروز؛ «کریل بابایف» مدیر موسسه چین و آسیای معاصر آکادمی علوم روسیه در سخنانی اظهار داشت: نمی‌گویم آینده کل اقتصاد دنیا، اما آینده اقتصاد اوراسیا به چگونگی روابط امروز روسیه و چین بستگی دارد و این سخن مبالغه‌آمیزی نیست. پکن شریک راهبردی و اصلی روسیه است، اما سطح روابط تجاری و اقتصادی روسیه و چین متأسفانه به‌اندازه سطح روابط سیاسی دو کشور نیست. در حال حاضر ضروری است که این اختلال توازن را تغییر داد و این تغییر باید سریعاً انجام شود.
کریل بابایف افزود: واضح و آشکار است که غرب در حال حاضر نه تنها با روسیه بلکه با چین نیز در حال مقابله است لذا پکن و مسکو در شرایط کنونی به ایجاد هیئت‌های تجاری و مالی بین‌المللی جدید اهتمام می‌ورزند تا از یوغ فشار‌های غرب رها شوند.
اگر چین و روسیه در تجارت آزاد موفق شوند هیئت‌های جدید که شامل کشور‌های آسیای میانه و آسیای جنوبی و کشور‌های عضو سازمان شانگ‌های و بریکس هستند نیز به روسیه و چین خواهند پیوست.
بابایف اعلام کرد: این کشور‌ها از مدت‌ها پیش در خصوص ضرورت ایجاد نظام مالی جدید و تجارت بین‌المللی سخن می‌گویند، تجارت بین‌المللی که آمریکا و هم‌پیمانان غربی آن دیگر کشور‌ها را تحت‌فشار‌های غیرقانونی قرار ندهند.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: