کد خبر: ۵۱۹۶۹
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴

عرضه تراشه ی Meteor Lake در سال ۲۰۲۳

Meteor Lake یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌های شرکت Intel در سال‌های متوالی است. تراشه Meteor Lake اولین پردازنده اینتل بوده که از طراحی چیپلت استفاده می‌کند.

عرضه تراشه ی Meteor Lake در سال ۲۰۲۳

به گزارش تجارت امروز؛ شرکت اینتل در سه‌ماهه گذشته به دلیل رکود اقتصادی و کاهش تقاضای مشتریان نیم میلیارد دلار ضرر کرد. این در حالی است که اخیراً TrendForce گزارش داد:تراشه پرجمدار بعدی اینتل به نام Meteor Lake تا سال ۲۰۲۴ به بازار‌های جهانی ارائه نمی‌شود.
روز گذشته اینتل توضیح داد که ادعا‌های TrendForce نه تنها صحت ندارند، بلکه پردازنده  Meteor Lake در سال ۲۰۲۳ به بازار‌های جهانی عرضه خواهد شد. تراشه Meteor Lake یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌های این شرکت در سال‌های متمادی است.
تراشه Meteor Lake اولین پردازنده‌ای است که از لیتوگرافی فرابنفش شدید (EUV) در تولید و از طراحی چیپلت استفاده می‌کند. اینتل پیش‌ازاین حرکت تولید تراشه‌های هیبریدی را با ترکیب هسته‌های عملکرد و کارایی نسل دوازدهم Alder Lake خود، شبیه به یک تراشه گوشی‌های هوشمند، آغاز کرده بود.
مدیرعامل اینتل، در فراخوان درآمد سال جاری مستقیماً به سرمایه‌گذاران گفت که توسعه‌دهندگان ما تراشه Meteor را در سال ۲۰۲۳ به کاربران تحویل خواهند داد. این پردازنده در آزمایشگاه‌های ما موردبررسی قرارگرفته و استاندار‌های جهانی را به مهندسان نشان داده است. اینتل همچنین در جریان تماس درآمد سه‌ماهه دوم خود اعلام کرد که قبلاً ۳۵ میلیون واحد از پردازنده‌های نسل دوازدهم Alder Lake خود را تولید کرده است؛ که احتمالاً بانام Intel ۱۳ th Gene Core شناخته می‌شود و اواخر امسال عرضه خواهد شد.

 

انتهای مطلب

نظر شما