کد خبر: ۵۱۹۷۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴

سامسونگ؛ غول کره جنوبی

نام سامسونگ از کجا آمده است و آیا معنای خاصی دارد؟

به‌گزارش تجارت امروز؛ سامسونگی که ما اکنون می‌شناسیم به‌کلی با شرکتی که در ابتدا وجود داشت، تفاوت دارد. این شرکت در سال ۱۹۳۸ توسط لی بیونگ چول در کره جنوبی تأسیس شد و در ابتدا یک شرکت بازرگانی و فروشگاه مواد غذایی کوچک با حدود ۴۰ کارمند بود.
سامسونگ تا دهه ۱۹۶۰ وارد صنعت محصولات الکترونیکی نشد. چندین واحد محصولات الکترونیکی ازجمله سامسونگ الکترونیکس تشکیل شد که اکنون اکثر افراد سامسونگ را به این نام می‌شناسند.
سامسونگ تا سال ۱۹۹۲ بزرگ‌ترین تولیدکننده تراشه حافظه جهان شد. ۱۰ سال بعد، این شرکت، بزرگ‌ترین تولیدکننده نمایشگر کریستال مایع در جهان شد. در سال ۲۰۱۲ سامسونگ، با سبقت از نوکیا، بزرگ‌ترین تولیدکننده تلفن همراه در جهان شد.
واحد سامسونگ الکترونیکس عامل حدود ۷۰ درصد از درآمد کلی سامسونگ است و تا سال ۲۰۱۹، دومین شرکت فناوری بزرگ جهان ازنظر درآمد بود. تلفن‌های هوشمند سامسونگ تا آوریل سال ۲۰۲۲ حدود ۲۳ درصد سهم از فروش جهانی تلفن هوشمند داشتند.

معنی نام سامسونگ

در دنیای فناوری، نام‌های زیادی که بزرگ‌تر از سامسونگ باشند، وجود ندارند. این غول فناوری محصولات متنوعی از تلفن‌های هوشمند گرفته تا یخچال، تولید می‌کند، اما نام سامسونگ از کجا آمده است و آیا معنای خاصی دارد؟
نام سامسونگ توسط لی بیونگ چول- بنیان‌گذار این شرکت- انتخاب شد و به معنای سه ستاره است. طبق سوابق رسمی سامسونگ، بنیان‌گذار سامسونگ می‌خواست این شرکت قدرتمند شده و مانند ستاره‌های آسمان جاودانی به نظر برسد.
سه ستاره در اولین لوگو و لوگو‌های بعدی سامسونگ وجود داشت تا این‌که این شرکت لوگویی که امروز می‌شناسیم را در سال ۱۹۹۳ معرفی کرد.
این شرکت بیش از ۸۰ سال قدمت دارد و در بسیاری از حوزه‌ها، پرچمدار صنعت فناوری است. به نظر می‌رسد سامسونگ به هدف بنیان‌گذارش که قدرتمند و پردوام شدن بود، دست پیداکرده است.

 

 انتهای مطلب

نظر شما