کد خبر: ۵۱۹۸۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴

تحلیل بیت کوین طی دو روز گذشته

بیت کوین برای شروع آخر هفته بالای 23000 دلار تثبیت شد، زیرا معامله گران همچنان به رقم حقوق و دستمزد غیرکشاورزی روز شنبه واکنش نشان می دهند. تایید شد که در ماه جولای 528000 شغل به اقتصاد ایالات متحده اضافه شد که به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال کمک کرد. اتریوم روز شنبه پس از ورود مجدد به منطقه 1700 دلاری ادغام شد.

به گزارش تجارت امروز؛ بیت کوین (BTC) در حال تثبیت سود‌های روز جمعه برای شروع آخر هفته بود، زیرا معامله گران همچنان به گزارش حقوق و دستمزد غیر کشاورزی ماه جولای پاسخ می‌دادند.

پس از انتشار داده‌ها، BTC/USD در روز جمعه به بالاترین حد روزانه ۲۳,۴۲۲.۸۳ دلار رسید. بااین‌حال، این احساس تا حدودی محوشده است و قیمت‌ها در روز یک‌شنبه ۱۶ مرداد به پایین‌ترین سطح ۲۲۸۰۰.۳۶ دلار سقوط کردند.
این حرکت در حالی صورت می‌گیرد که bulls تصمیم گرفتند با تسویه موقعیت‌های خود، سود‌های قبلی را تضمین کنند، زیرا قیمت‌ها به نقطه عدم اطمینان اخیر نزدیک‌تر شده بودند.
درنتیجه، bulls تاکنون موقعیت‌های خود را به امید دوری از این عدم اطمینان رها کرده‌اند، اما با پیشروی آخر هفته، ممکن است شاهد باشیم که برخی تصمیم به بازگشت بگیرند.
در زمان نوشتن، بیت کوین باقیمت ۲۳۱۷۳.۴۰ دلار معامله می‌شود و با نزدیک شدن به این سقف قیمت، احتمال شکست نیز افزایش می‌یابد.

اتریوم

اتریوم (ETH) نیز روز شنبه تثبیت شد و معامله گران نگران بودند، زیرا قیمت‌ها به سطح مقاومت کلیدی نزدیک‌تر شدند.

دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان در اوایل جلسه امروز به پایین‌ترین سطح خود یعنی ۱۶۶۱.۸۶ دلار رسید.

بااین‌حال، باگذشت روز، ETH/USD افزایش یافت و در حال حاضر در منطقه ۱۷۱۴ دلار معامله می‌شود.

کاهش روز شنبه زمانی رخ داد که اتریوم به سقف ۱۷۸۰ دلار نزدیک شد و قدرت قیمت نیز با مقاومت خود مواجه شد.
شاخص قدرت نسبی ۱۴ روزه (RSI) پس از ناکامی در خروج از سقف ۶۵ روز جمعه، در حال حاضر روی ۶۲.۸۰ قرار دارد.
این‌یکی از کاتالیزور‌هایی بود که ETH را پایین‌تر می‌فرستاد و اگر bulls با نیروی قابل‌توجهی دوباره وارد شوند، این اولین مانع آن‌ها برای فتح خواهد بود.

انتهای مطلب

نظر شما