کد خبر: ۵۱۹۹۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۴

قیمت روغن کاهش یافت!

در بازارهای جهانی قیمت روغن کاهش یافته و حجم واردات به کشور افزایش یافته است. همچنین کارخانجات روغن با هدف کشف و تسلط بر بازار قیمت روغن را کاهش داده‌اند. این عوامل منجر به کاهش قیمت مواد اولیه تولید روغن و قیمت عرضه آن شده است.

قیمت روغن کاهش یافت

به گزارش تجارت امروز؛ طبق بررسی‌های به‌دست‌آمده اکنون قیمت روغن بین ۱۰ تا ۲۵ درصد در برند‌های مختلف کاهش‌یافته است. درست است که قیمت جهانی روغن ۳۰ درصد کاهش‌یافته است، اما برخی از هزینه‌های تولید آن هنوز کاهش نیافته که منجر شده کاهش قیمت روغن در ایران کمتر از قیمت جهانی آن باشد.
در بازار‌های جهانی قیمت روغن کاهش‌یافته و حجم واردات به کشور افزایش‌یافته است. همچنین کارخانه‌های روغن باهدف کشف و تسلط بر بازار قیمت روغن را کاهش داده‌اند. این عوامل منجر به کاهش قیمت مواد اولیه تولید روغن و قیمت عرضه آن شده است.
پس از آزادسازی ارز ترجیحی دولت تعیین کرد روغن نیز قیمت مصوب داشته باشد و ستاد تنظیم بازار کشور قیمت روغن را تعیین کند. یک فرایند قانونی در ستاد تنظیم بازار کشور وجود دارد که قیمت‌های جدید مصوب شده و از طریق مراجعی همچون وزارت صمت و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان ابلاغ می‌شود.
هزینه‌های حمل‌ونقل، کارگری، تبدیل و تصفیه ازجمله مواردی است که در قیمت روغن تأثیر دارد.

انتهای مطلب

نظر شما