کد خبر: ۵۱۹۹۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰

بازار ارز در آرامش

در چهار ماهه امسال حدود ۸۰ درصد رشد تامین ارز در سامانه نیما داشتیم و مازاد عرضه نسبت به تقاضا دراین سامانه وجود دارد؛در بازار ارز آرامش خوبی برقرار است.

به گزارش تجارت امروز؛ رئیس کل بانک مرکزی صبح امروز چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ با بیان اینکه در بازار ارز آرامش خوبی برقرار است، گفت: در چهار ماهه امسال حدود ۸۰ درصد رشد تأمین ارز در سامانه نیما داشتیم و همچنان مازاد عرضه نسبت به تقاضا در سامانه نیما وجود دارد. این بازار عمق بسیار خوبی پیدا کرده و روزانه بیش از ۱۰ میلیون دلار بین صرافی‌ها معامله در حال انجام است.
آنچه در دولت مطرح شده مطالبات جاری بانک‌ها است. طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ بدهکاران بانکی در طبقه جاری و غیرجاری منتشر می‌شوند و این تلقی ایجاد می‌شد که افرادی که اسامی‌شان منتشر می‌شود در طبقه جاری قرار دارند و به دلیل حل شک و گمان‌هایی که ایجاد شده بود گفته شده فقط آن‌هایی که معاملات مشکوک‌الوصول دارند نامشان منتشر شود.
وی همچنین در مورد تخلف برخی بانک‌ها برای پرداخت وام ازدواج گفت: در مورد وام ازدواج اعلام کردیم که زمانی که همه مدارک آماده باشد حداکثر ظرف ۱۰ روز باید پرداخت وام صورت گیرد و اگر بانکی این اقدام را انجام نمی‌دهد تخطی کرده است و باید با آن‌ها برخورد شود. مردم موارد تخطی را به سامانه بانک مرکزی اعلام کنند تا حتماً پیگیری شود.
رئیس‌کل بانک مرکزی در رابطه با مزیت‌های ثبت سفارش واردات با استفاده از رمز ارزها، بیان کرد: این موضوع اواخر سال گذشته میان بانک مرکزی و وزارت صمت تفاهم شد. دارندگان رمز ارز‌هایی که مجوز قانونی داشتند می‌توانند طبق قانون، رمز ارز استخراجی خود را برای واردات اعلام کنند. تفاهم درباره نحوه ثبت سفارش و انجام کار، انجام‌شده و در حال اجرایی شدن است.

انتهای مطلب

نظر شما