کد خبر: ۵۱۹۹۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۱

آخرین خبر از معاملات بورس و فرابورس امروز

در جریان آخرین روز کاری هفته، بیش از ۴ میلیارد و ۵۸۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۴ هزار و ۹۳۳ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد. شاخص بازار اول افزایش ۲ هزار و ۷۰۱ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش ۶ هزار و ۵۱۴ واحدی را تجربه کردند.

به گزارش تجارت امروز؛ در جریان معاملات امروز، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۸۴۰ واحد، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با ۳۸۸ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با ۳۱۷ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با ۲۱۱ واحد و شرکت ذوب‌آهن اصفهان با ۱۶۵ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشت.
گروه خودرو در جریان معاملات امروز با ۴۱ هزار و ۴۴۱ معامله به ارزش ۲ هزار و ۵۵۶ میلیارد ریال در صدر گروه‌های بورسی نشست. همچنین، گروه فلزات اساسی با ۲۶ هزار و ۴۲۵ معامله به ارزش یک هزار و ۷۱۳ میلیارد ریال، گروه فرآورده نفتی با ۱۹ هزار و ۷۷ معامله به ارزش یک هزار و ۴۹۸ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۲۲ هزار و ۵۹ معامله به ارزش یک هزار و ۴۶۱ میلیارد ریال و گروه سیمان با ۱۱ هزار و ۹۱۰ معامله به ارزش ۷۰۸ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند. در مقابل، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با ۴۷۶ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی با ۴۷۵ واحد، شرکت ایران‌خودرو با ۴۷۰ واحد، شرکت پالایش نفت بندرعباس با ۴۶۱ واحد و شرکت پالایش نفت اصفهان با ۴۰۱ واحد بیشترین تأثیر منفی را بر رشد شاخص کل داشتند.

 

نگاهی بر معاملات فرابورس

در جریان معاملات امروز، (چهارشنبه، ۱۹ مردادماه) شاخص کل فرابورس با افزایش ۰.۶۱ واحدی به رقم ۱۹ هزار و ۱۵۰ واحد رسید. همچنین، امروز بیش از ۲ میلیارد و ۱۹۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۱۸ هزار و ۱۱۶ میلیارد ریال دادوستد شد. در جریان معاملات امروز فرابورس ایران، بیمه پاسارگاد با ۵۳ واحد، بیمه اتکایی ایرانیان با ۵ واحد، شرکت پویا زرکان آق دره با ۲.۱۸ واحد، شرکت تأمین سرمایه دماوند با ۲ واحد و شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر با ۱.۶ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر رشد شاخص داشتند. در مقابل، شرکت پتروشیمی زاگرس با ۱۰.۲ واحد، شرکت پالایش نفت شیراز با ۱۰ واحد، شرکت بهمن دیزل با ۸ واحد، شرکت تولید نیروی برق دماوند با ۶.۶ واحد و شرکت فرابورس ایران با ۳ واحد بیشترین تأثیر منفی را بر رشد شاخص داشتند.

انتهای مطلب

نظر شما