کد خبر: ۵۱۹۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۱

اطلاعیه ثبت شکایات در خصوص تسهیلات فرزندآوری و ازدواج

طی یک ماه و نیم گذشته به میزان ۱۳ هزار میلیارد ریال وام ودیعه مسکن و از ابتدای سال تا امروز نیز ۹۶ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه فرزند آوری و ۴۷۰ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج توسط شبکه بانکی به متقاضیان پرداخت‌شده است.

به گزارش تجارت امروز؛ با ابلاغ شیوه‌نامه مربوط به بانک‌های عامل از تاریخ ۶ تیرماه، تاکنون به میزان ۱۳ هزار میلیارد ریال به ۲۲ هزار و ۶۰۰ نفر تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت‌شده است که این میزان نشان‌دهنده رشد ۵۱ درصدی نسبت به ۱۰ مردادماه امسال است. گفتنی است تاکنون با معرفی وزارت راه و شهرسازی برای ۴۷ هزار نفر به‌منظور دریافت تسهیلات ودیعه مسکن در بانک‌های عامل پرونده همچنین به‌منظور حمایت از جوانی جمعیت، از زمان ابلاغ شیوه‌نامه مربوطه (۳۱ فروردین) تاکنون به ۲۴۱ هزار نفر به میزان ۹۶ هزار میلیارد ریال  وام قرض‌الحسنه فرزند آوری به متقاضیان پرداخت‌شده است. ضمن آنکه در همین راستا و به‌منظور تسهیل تأمین هزینه‌های ازدواج جوانان از ابتدای سال تاکنون به ۳۴۳ هزار نفر به مبلغ ۴۷۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به متقاضیان اعطاشده است تشکیل‌شده است.

امکان ثبت شکایات مردمی در خصوص تسهیلات فرزند آوری و ازدواج

 متقاضیان دریافت تسهیلات فرزند آوری، ازدواج و ودیعه مسکن که در خصوص دریافت این دسته از تسهیلات اعتراض دارند می‌توانند نسبت به ثبت شکایات از طریق «سامانه ثبت و رسیدگی به شکایات» بانک مرکزی با مراجعه به سایت سامانه ارتباطات مردمی بانک مرکزی و با انتخاب گزینه «ثبت درخواست» و تکمیل موارد درخواستی شامل: استان، شهرستان، موضوع، کد ملی، تاریخ تولد، نوع مشتری، شماره تماس، آدرس پستی و ... نسبت به درج شکایت خود اقدام کنند.

 

انتهای مطلب

نظر شما