کد خبر: ۵۲۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۴

خبری مهم برای سهامداران

بورس در اولین روز کاری هفته، روند متعادلی را تجربه می‌کند.

به گزارش تجارت امروز؛ بورس در هفته گذشته، رشد ۰٫۳۵ درصدی را تجربه کرد و در سطح یک‌میلیون و ۴۴۸ هزار واحدی قرار گرفت. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی مثبت می‌شود.
از ابتدای سال تا نیمه تابستان ۱۴۰۱ بیش از ۲۰ میلیون سهامدار بدون مراجعه به بانک از طریق سجام سود خود را دریافت کرده‌اند
پرداخت سود سری و به‌واسطه سجام می‌تواند اعتماد سهامداران را نسبت به بازار سرمایه افزایش دهد.
طبق گزارش‌های به‌دست‌آمده ایران اعلام کرد: پیشنهاد اتحادیه اروپا برای احیای توافق هسته‌ای، در صورتی می‌تواند «قابل‌قبول» باشد که در مورد خواسته‌های کلیدی تهران تضمین دهد.
در صورت توافق اقتصاد ایران می‌تواند در بلندمدت رشد کند و به‌واسطه آن بورس نیز صعودی می‌شود.

سیگنال‌های مثبت بورس

نرخ سود بین‌بانکی با کاهش ۰٫۰۵ درصدی نسبت به هفته گذشته به ۲۰٫۵۹ درصد رسیده است
نرخ بهره بین‌بانکی پس از رسیدن به ۲۱٫۳۱ یعنی سقف سال ۱۴۰۱، در بیست روز اخیر روند نزولی داشته است. این سومین بار است که شاهد کاهش نرخ سود بین‌بانکی هستیم. به عقیده کارشناسان این کاهش نرخ سود بانکی می‌تواند روند مثبتی در رشد بورس داشته باشد.
سید حمید سجادی، وزیر ورزش گفت: طبق برنامه‌ریزی سازمان خصوصی‌سازی، قرار بود تا آخر تابستان به سمت واگذاری ۵۱ درصدی دو باشگاه برویم. نوبت دوم واگذاری‌ها قرار است در شهریورماه انجام شود و ما در حال برنامه‌ریزی برای این موضوع هستیم. اگر تا آخر تابستان این واگذاری سهام اتفاق نیفتد تا پاییز این هدف محقق می‌شود.
واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌تواند نقدینگی جدید وارد بورس کرده و سرخابی‌ها به شفافیت برساند.

انتهای مطلب

نظر شما