کد خبر: ۵۲۰۰۸
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۶

قیمت جهانی طلا امروز ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت طلا افزایش یافته و در حدود مرز ۱۸۰۰ دلار در هر اونس باقی مانده است. قیمت هر اونس طلا امروز ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ با ۰.۷۱ درصد افزایش به ۱۸۰۲ دلار و ۴۰ سنت رسید.

به گزارش تجارت امروز؛ اطلاعات مربوط به کاهش تورم در آمریکا ارزش دلار را به پایین‌ترین رقم طی یک ماه گذشته رسانده و به قدرت گرفتن طلا کمک کرده‌است. این متخصصان عقیده دارند قیمت طلا همچنان رو به‌ افزایش خواهد بود و در محدوده ۱۷۶۰ تا ۱۸۲۰ دلار باقی می‌ماند.
شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا در ماه گذشته میلادی ۸.۵ درصد گزارش‌شده، درحالی‌که بازار انتظار یک تورم ۸.۷ درصدی را به‌دنبال تورم ۹.۱ درصد در ماه ژوئن داشت. تورم هسته که هزینه کالا‌های بی‌ثبات مانند مواد غذایی و انرژی را در نظر نمی‌گیرد، ۵.۹ درصد نسبت‌به سال قبل افزایش داشته‌است که پائین‌تر از حد انتظار بوده، ولی همان روند ماه ژوئن را ادامه داده‌است.

تحلیلگران عقیده دارند کاهش فشار تورم در آمریکا به‌خاطر پایین آمدن قیمت انرژی در این کشور است که باعث می‌شود فدرال‌رزرو سیاست‌های سخت‌گیرانه خود را در ماه‌های آینده تا حدی آرام کند. بازار درحال‌حاضر انتظار دارد بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را در اجلاس ماه سپتامبر به‌جای ۷۵ واحد تنها ۵۰ واحد افزایش دهد. بالا رفتن نرخ بهره در آمریکا هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.
اما الآن برخلاف کاهش تورم، بانک مرکزی آمریکا هنوز هم موفقیت‌آمیز بودن سیاست‌های خود را اعلام نکرده است و به نظر نمی‌رسد تغییر چندانی در آن‌ها ایجاد کند.
 آنچه بیش از همه بر قیمت طلا در هفته آینده تأثیر خواهد گذاشت ارزش دلار آمریکا است. انتظار می‌رود ارزش دلار در هفته پیش رو به دنبال افزایش خرده‌فروشی و تولید صنعتی در آمریکا افزایش یابد.
قیمت نقره امروز با ۱.۷۲ درصد افزایش به ۲۰ دلار و ۷۰ سنت رسید و پلاتین با ۰.۵۸ درصد افزایش، ۹۶۵ دلار و ۳۳ سنت معامله می‌شود.

انتهای مطلب

نظر شما