کد خبر: ۵۲۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۴

ذخایر نفت خام آمریکا برای هفته منتهی به ۱۳ اوت ۰.۷ درصد کاهش یافت

ذخایر نفت خام تجاری ۳.۲ میلیون بشکه کاهش یافت که نسبت به انتظار بازار ۱.۲۶ میلیون بشکه کاهش یافت.

به گزارش تجارت امروز؛ ذخایر نفت خام آمریکا برای هفته منتهی به ۱۳ اوت ۰.۷ درصد کاهش یافت. بر اساس آخرین اطلاعات منتشرشده توسط اداره اطلاعات انرژی (EIA)، ذخایر نفت خام تجاری ایالات‌متحده در هفته منتهی به ۱۳ اوت ۰.۷ درصد کاهش یافت.
ذخایر با ۳.۲ میلیون بشکه کاهش به ۴۳۵.۵ میلیون بشکه رسید که پایین‌ترین سطح از ژانویه ۲۰۲۰ است. انتظار بازار ۱.۲۶ میلیون بشکه بود.
داده‌ها نشان می‌دهد که ذخایر استراتژیک نفت که در ذخایر نفت خام تجاری گنجانده نشده است، در هفته گذشته بدون تغییر در ۶۲۱.۳ میلیون بشکه باقی‌مانده است. بااین‌حال، ذخایر بنزین در آن دوره با ۷۰۰ هزار بشکه افزایش به ۲۲۸.۲ میلیون بشکه رسید.

تولید نفت خام افزایش می‌یابد

بر اساس داده‌های  EIA، واردات نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۱۳ اوت با ۴۶۰ هزار بشکه کاهش به حدود ۶.۳ میلیون بشکه در روز رسید، درحالی‌که صادرات نفت خام با ۷۶۸ هزار بشکه افزایش به حدود ۳.۴ میلیون بشکه در روز رسید.
داده‌ها نشان می‌دهد که تولید نفت خام آمریکا در مدت مشابه ۱۳۳ هزار بشکه در روز افزایش‌یافته و به حدود ۱۱.۸۳ میلیون بشکه در روز رسیده است.
EIA پیش‌بینی می‌کند که تولید نفت خام ایالات‌متحده برای سال ۲۰۲۲، ۱۱.۸ میلیون بشکه در روز برآورد می‌شود که از ۱۱.۱ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۱ افزایش‌یافته است.
در نوامبر ۲۰۱۸، ایالات‌متحده ابتدا از عربستان سعودی و سپس روسیه پیشی گرفت و به بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت خام جهان تبدیل شد.
 
انتهای مطلب

نظر شما