کد خبر: ۵۲۰۲۱
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷

روسیه، تنها مرجع صادر کننده روبل دیجیتال

بانک مرکزی روسیه در بیانیه خود تأکید کرده که روبل دیجیتال باهدف هماهنگی بیشتر سیستم بانکی این کشور با فناوری‌های مالی جدید به بازار عرضه خواهد شد و می‌توان از آن برای پرداخت بهای کالا یا خدمات در مبادله با شرکت‌های روسی استفاده کرد. روبل دیجیتال از آغاز سال ۲۰۲۳ شروع به کار می کند .

به گزارش تجارت امروز؛ در آینده‌ای نزدیک قرار است  شرکت‌های بخش خصوصی و سازمان‌های دولتی روسیه در ارتباطات مالی خارجی خود از روبل دیجیتال استفاده نمایند.
بر اساس جدول زمان‌بندی ارائه‌شده از سوی بانک مرکزی روسیه، ارز دیجیتال ملی این کشور اوایل سال آینده میلادی روانه بازار خواهد شد و در پی آن، قرار است تمامی مؤسسات مالی و اعتباری روسیه در همان سال به پلتفرم مبادلاتی روبل متصل شوند.  
بانک مرکزی روسیه در بیانیه خود تأکید کرده که روبل دیجیتال باهدف هماهنگی بیشتر سیستم بانکی این کشور با فناوری‌های مالی جدید به بازار عرضه خواهد شد و می‌توان از آن برای پرداخت بهای کالا یا خدمات در مبادله با شرکت‌های روسی استفاده کرد.
تنها مرجع صادرکننده روبل دیجیتال بانک مرکزی روسیه عنوان‌شده و ازاین‌جهت، تفاوتی عمده با ارز‌های دیجیتال مرسوم بازار خواهد داشت.
همچنین برخلاف سایر ارز‌های دیجیتال که کاملاً به محیط اینترنت وابسته هستند، روبل دیجیتال از سال ۲۰۲۵ امکان مبادله در فضای خارج از اینترنت و سیستم بانکی را نیز خواهد داشت که به‌عنوان مزیتی بزرگ برای این رمز ارز به‌حساب می‌آید.
بانک مرکزی روسیه همچنین تأکید کرده که روبل دیجیتال علاوه بر کاهش هزینه‌های بانکی، امکان انجام مبادلات مالی میان بانک‌ها و موست اعتباری این کشور با همتایان خارجی خود را برقرار خواهد ساخت.

انتهای مطلب

نظر شما