کد خبر: ۵۲۰۲۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۴

قیمت بیت کوین امروز ۲۳ مردادماه

امروز ۲۳ مردادماه قیمت بیت کوین با افزایش ۰.۳۳ درصد به ۲۴,۵۸۳ دلار معادل ۷۴۹,۹۴۱,۲۸۹ تومان رسید.

به گزارش تجارت امروز؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۴ هزار دلار قرار دارد و نوسان کمی را تجربه کرده است. بازدهی هفتگی بیت کوین هم به بیش از ۵.۵ درصد رسیده و عملکرد نسبتاً خوبی محسوب می‌شود. بیت کوین باارزش بازار ۴۶۹ میلیارد دلار طی شبانه‌روز گذشته بیش از ۲۹ میلیارد دلار معامله‌شده است.

به خاطر افت اخیر بازار ارز‌های دیجیتال، درآمد استخراج بیت کوین هم بسیار کاهش‌یافته بود، اما اخیراً به دلیل رشد قیمتی که بیت کوین داشته، درآمد استخراج این ارز در یک ماه نزدیک به ۶۹ درصد افزایش‌یافته که رقم قابل‌توجهی است.

با توجه به قیمت فعلی ۲۴،۴۵۸ دلاری، بیت کوین در حال حاضر بالاتر از قیمت واقعی ۲۱،۷۷۳ دلاری و قیمت واقعی بلندمدت (LTH Realized Price) که ۲۲،۷۲۲ دلار است معامله می‌شود. این نشان‌دهنده میانگین ارزش عرضه بیت کوین در آخرین تراکنش‌های زنجیره‌ای است.

سطح ۲۲،۴۰۰ دلار نیز بسیار مهم است، زیرا به ۲۰۰ WMA (۲۲،۸۷۷ دلار) نزدیک است که ازلحاظ تاریخی شاخصی برای شکل‌گیری کف‌های بیت کوین بوده است.

قیمت بیت کوین در حال افزایش است و آن را به مرز ۲۵،۰۰۰ دلار نزدیک می‌کند، اما همچنان تحت تأثیر شاخص‌های کلان بلندمدت قرار دارد و نشان می‌دهد که ممکن است برای ایجاد یک بیس محکم به زمان بیشتری نیاز باشد.

در طول زمان برخی میانگین‌های متحرک ساده پیوستگی قیمت بیت کوین را نشان داده‌اند. ۲۰۰ WMA (میانگین متحرک هفتگی)، که در حال حاضر در ۲۲،۸۷۷ دلار قرار دارد، در طول تاریخ به‌عنوان نشانه‌ای از شروع ساخت یک کف عمل کرده است. ۲۰۰ DMA (میانگین متحرک روزانه) نیز تقریباً در ۳۳،۰۰۰ دلار است.

تحلیلگران سنتیمنت بازار رمز ارز نیز انتظار دارند تا شاخص ترس و طمع نیز در چند روز آینده به بالای ۵۰ واحد برسد. باید دید شرایط روانی بازار همچنان به نفع گاو‌های بازار رمز ارز باقی می‌ماند.

پس از مواجه‌شدن با موانع بالای ۲۴،۲۰۰ دلار، قیمت بیت کوین کمی کاهش یافت و پس‌ازآن شروع به صعود به بالای سطح ۲۴هزار و ۵۰۰دلار کرد. در روند صعودی، خرس‌ها در نزدیکی سطح ۲۴،۲۰۰ دلار فعال بودند، اما قیمت از این سطح عبور پیدا کرد.
مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۲۴،۵۰۰ دلار بود که در حال حاضر قیمت بالای این سطح معامله می‌شود. اگر قیمت بالای سطح گفته‌شده باقی بماند و خود را تثبیت کند. ممکن است حرکت صعودی قوی‌تری را در پیش داشته باشیم.
در جنبه نزولی بیت کوین، قیمت حمایت ۲۳،۶۵۰ دلار همچنان پابرجاست. حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۲۳،۵۰۰ دلاری است که در زیر آن قیمت می‌تواند نزول را افزایش دهد. در این صورت ممکن است قیمت تا ۲۳،۰۰۰ دلار کاهش یابد.

قیمت بیت کوین امروز ۲۳ مردادماه


انتهای مطلب

نظر شما