کد خبر: ۵۲۰۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۰

قیمت سکه رو به افول!

در اولین روز هفته، سکه از میانه کانال ۱۴ میلیون تومانی پایین رفت تا انتظارات کاهشی در بازار فلز گران‌بهای داخلی برجسته‌تر شود. دیروز به دنبال افت قیمت دلار، سکه حمایت ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزارتومانی را از دست داد و تا محدوده ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افت کرد.

به گزارش تجارت امروز؛ روز گذشته ارزش ذاتی سکه نیز یک کانال را از دست داد و این اتفاق، در کاهشی شدن روند بازار و انتظارات معامله گران اثرگذار بود. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در ابتدای هفته، ارزش ذاتی فلز گران‌بهای داخلی در محدوده ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار گرفت، حال‌آنکه در انتهای هفته بالای کانال ۱۳ میلیون تومانی حضور داشت.
تحلیل گران فنی باور دارند که سکه درخطر از دست دادن آخرین حمایت بزرگ کانال ۱۴ میلیون تومانی، یعنی محدوده ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قرار دارد و درصورتی‌که چنین اتفاقی رخ دهد، فلز گران‌بهای داخلی می‌تواند تا محدود ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزارتومانی نیز ریزش کند.

به باور برخی معامله گران درصورتی‌که دلار کانال ۳۰ هزارتومانی را از دست بدهد، سرعت افت سکه بیشتر خواهد شد و حتی احتمال دارد که کانال ۱۴ میلیون تومانی از دست برود. به‌طورکلی با توجه به سطح بالای حباب، در شرایط نزولی دلار، افت سکه نیز تسریع خواهد شد. در این میان برخی معامله گران سکه امیدوارند که امروز قیمت دلار اصلاح شود و سکه نیز بخشی از ارزش ازدست‌رفته خود را احیا کند.

انتهای مطلب

نظر شما