کد خبر: ۵۲۰۵۱
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۰

قیمت بیت کوین امروز ۲۴ مردادماه

امروز ۲۴ مردادماه قیمت بیت کوین با افزایش ۰.۹۲ درصد به ۲۴,۷۹۸ دلار معادل ۷۴۷,۱۸۸,۵۳۸ تومان رسید.

به گزارش تجارت امروز؛ بیت کوین همچنان در مسیر صعودی حرکت می‌کند، بازدهی هفتگی بیت کوین همچنان مثبت و بالای ۷ درصد است. این ارز باارزش بازار ۴۷۲ میلیارد دلار، در شبانه‌روز گذشته بیش از ۲۲ میلیارد دلار معامله‌شده است.

شاخص Fear & Greed، امروز نیز در وضعیتی مناسب قرار دارد و همچنان موضع معامله‌گران بازار رمز ارز را مثبت تفسیر می‌کند. این وضعیت شاخص هم‌زمان با اخبار مثبت آینده پیرامون بازار می‌تواند به سمت بالای ۵۰ واحد نیز برود.

گفتنی است به عقیده برخی تحلیلگران، سطح ۲۴هزار دلار برای بیت کوین، سطح حمایتی قدرتمندی را تشکیل داده است. البته احتمال بازگشت قیمت به ناحیه ۲۴هزار دلار و آزمایش دوباره این سطح در روز‌های آینده نیز دور از انتظار نخواهد بود.

از جنبه صعودی بازار، بیت کوین همچنان نسبت به سطح ۲۴هزار و ۸۰۰دلار، مقاومت قوی را احساس می‌کند. در صورت شکست این سطح، قیمت می‌تواند به ۲۵هزار دلار نیز برسد. در جهت نزولی اما، قیمت در سطح ۲۴هزار دلار، حمایت مهمی دارد که در صورت ریزش قیمت به زیر این سطح، انتظار نزول به سطح ۲۳هزار و ۵۰۰ و سپس ۲۳هزار دور از انتظار نخواهد بود.
اگرچه بیت کوین مدتی است که از روند نزولی فاصله گرفته و وضعیت نسبتاً خوبی پیداکرده، اما پیتر شیف منتقد معروف ارز‌های دیجیتال در مصاحبه اخیر خود دوباره گفته که بیت کوین همچنان احتمال سقوط به کمتر از نرخ ۱۰ هزار دلار را دارد. او گفته که روند صعودی اخیر بیت کوین بسیار ضعیف است و عرضه ارز‌های دیجیتال همچنان بیشتر می‌شود.

انتهای مطلب

نظر شما