کد خبر: ۵۲۰۷۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۲

ادامه دار شدن ریزش دلار

قیمت دلار در روز یک‌شنبه هفته جاری در بازار به ۳۰ هزار و ۱۷۰ تومان رسید و دیروز، دوشنبه با کاهش ۲۷۰ تومانی، در نهایت ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت پیدا کرد.

به گزارش تجارت امروز؛ از روز چهارشنبه هفته گذشته که بازار ارز روندی ریزشی به خود گرفته است، نرخ دلار در حدود یک هزار تومان کاهش داشته است. از ابتدای هفته تاکنون نیز شاهد ریزش ۹۷۰ تومانی قیمت دلار در بازار هستیم.

تداوم کاهش قیمت دلار در بازار

بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت دلار در معاملات غیررسمی به کانال ۲۹ هزار تومان بازگشته است.
هم‌اکنون در معاملات غیررسمی قیمت دلار به کانال ۲۹ هزار تومان بازگشته است. همان‌طور که در روز‌های قبل پیش‌بینی‌شده بود، دلار در بازار غیررسمی به کانال ۲۹ وارد شد، با توجه به وضعیت آرام سیاسی و جو روانی مثبت در بازار ارز این روند قیمتی در روز‌های آینده نیز ادامه‌دار خواهد بود.
در این شرایط مردم بیشتر فروشنده ارز هستند و این روند باعث کاهشی شدن نرخ‌ها شده است.
با ادامه جو مثبت روانی در جامعه و اخبار مثبت بین‌المللی و سیاسی و همچنین کاهش انتظارات تورمی، پیش‌بینی می‌شود شاهد تداوم روند کاهشی قیمت ارز در روز‌های آتی باشیم.

پیش‌بینی وضعیت بازار ارز

در شرایط کنونی کارشناسان اعتقاددارند که در صورت حصول توافق برجام، ریزش قیمت دلار در بازار ادامه خواهد داشت. گروهی از کارشناسان اعتقاددارند که قیمت دلار تا حدود ۲۵ هزار تومان کاهش پیدا می‌کند و در مقابل، برخی از کارشناسان از دلار ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان صحبت می‌کنند.
بااین‌وجود، اجماع نظری که بین کارشناسان بازار‌های مالی درباره نرخ ارز وجود دارد، بیشتر از کاهش کم دامنه قیمت در صورت احیای برجام حکایت دارد. به عبارتی می‌توان گفت مدافعان نظر دلار ۱۵ هزارتومانی در اقلیت هستند.

انتهای مطلب

نظر شما