کد خبر: ۵۲۰۸۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵

ضرر 50 میلیاردی بیت کوین به بازار ارزهای دیجیتال

بازارهای کریپتو 50 میلیارد دلار از دست دادند زیرا بیت کوین به شدت از 25 هزار دلار سقوط کرد.

به گزارش تجارت امروز؛ هفته پیش برای اولین بار در بیش از ۲ ماه برای مدت کوتاهی این خط مورد علاقه را لمس کرد، اما این روند نیز بازگشت دیگری به دنبال داشت و گاو‌ها مصمم به ادامه صعود بودند در نتیجه بیت کوین به بالاترین قیمت چند ماهه دیگر یعنی کمی  بیش از ۲۵ هزار و ۲۰۰ دلار رسید.  
اخرین نوسانات با این روند صعودی جامعه کریپتو در نهایت شاد شدند و انتظار مرحله دیگر را داشتند، اما این ارز دیجیتال مسیر خود را معکوس کرد و بیش از ۱۰۰۰ دلار در چند ساعت کاهش یافت به این ترتیب در حال حاضر حدود ۲۴ هزار دلار معامله می‌شود. با این وجود ارزش بازار آن همچنان بالای ۴۵۰ میلیارد دلار است، اما تسلط آن بر آلتکوین‌ها ضربه دیگری ایجاد کرد و ارزش ان را به ۴۰.۱۵ درصد کاهش داده است.
بیت کوین پس از جهش بالای ۲۰ هزار دلار یعنی بالاترین حد دوماهه جدید، در این سطح پذیرفته شد و در عرض چند ساعت بیش از ۱۰۰۰ دلار کاهش یافت و باعث ضرر ۵۰ میلیاردی بازار رمزارز‌ها شد.
مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۱.۱۴ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۳.۷۴ درصذ کمتر شده است. در حال حاضر ۴۰.۱۵ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتالی در اختیار بیت کوین بوده که در یک روز ۰.۰۶ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارز‌های دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۷۷.۱۴ میلیارد دلار است که ۱۸.۱۲ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۵.۹۶ میلیارد دلار است که ۷.۷۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال است حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۷۰.۶۰ میلیارد دلار است که ۹۱.۵۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال است.

انتهای مطلب

نظر شما