کد خبر: ۵۲۰۸۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۵
سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه:

نسبت به حصول توافق برجام نه خوشبین هستم و نه بدبین، باید به مسائل واقع‌بینانه نگاه کنم

سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه بیان کرد به نظر می‌رسد که بیش از گذشته به حصول توافق نزدیک شده‌ایم. البته چند موضوع کوچک همچنان باقی مانده که طرفین باید در مورد آن به تفاهم و توافق برسند.

به گزارش تجارت امروز؛ سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه با بیان اینکه براساس اخبار منتشر شده تاکنون واکنش اتحادیه اروپا نیز به این طرح مثبت بوده و از طرف دیگر آمریکایی‌ها نیز گفته‌اند که باید این پاسخ را بررسی کنیم، بیان کرد: براساس نوع موضع‌گیری‌های منتشر شده از سوی مقامات اتحادیه اروپا پاسخی که وزیر خارجه ایران به این طرح ارائه داده به نظر می‌رسد منفی نبوده، البته همان طور که اشاره شد چند موضوع همچنان باقی مانده که باید حل و فصل شود و همان طور که پیش از این اشاره کردم باید طرفین در مورد همه چیز به توافق برسند تا صحبت از نهایی شدن این توافق کنیم..  

آصفی، سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که پس شما به حصول توافق خوشبین هستید، گفت: من به عنوان فردی که سال‌ها در عرصه سیاست خارجی فعالیت کرده است نسبت به مسائل نه خوشبین هستم و نه بدبین بلکه باید به مسائل واقع‌بینانه نگاه کنم.
وی ادامه داد: در این فرایند مهم است که آمریکا نخواهد رفتار‌های غلطی که داشته است، تکرار کند و اگر واقعا به دنبال توافق است باید انعطاف‌های لازم را از خود نشان دهد که به نظر می‌رسد در برخی از مسائل این اتفاق افتاده است.

انتهای مطلب

نظر شما