کد خبر: ۵۲۰۹۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۲

قیمت بیت کوین چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

امروز ۲۶ مردادماه ۱۴۰۱ در ساعت ۸:۱۱ صبح، بیت کوین یک پله سقوط کرد و با کاهش ۰.۶۸ درصد به ۲۳,۹۷۴ دلار معادل ۷۲۶,۳۰۴,۳۱۷ تومان رسید.

به گزارش تجارت امروز؛ قیمت بیت کوین امروز ۲۶ مردادماه با ۰.۶۸ درصد کاهش نرخ به ۲۳،۹۷۴ دلار معادل ۷۲۶،۳۰۴،۳۱۷ تومان رسید. بیت کوین برای مدت کوتاهی از مرز ۲۵۰۰۰ دلار عبور کرد و پیش از کاهش به سمت سطح فعلی، با سقف ۲۵،۲۱۲ دلار معامله شد. در حال حاضر، بزرگ‌ترین ارز رمز پایه بازار باقیمت ۲۳،۹۰۰ دلار دست‌به‌دست می‌شود که کمتر از یک درصد کاهش نسبت به ۲۴ ساعت گذشته را نشان می‌دهد. ارزش بازار این دارایی نیز اکنون به حدود ۴۵۹.۱۵ میلیارد دلار می‌رسد. نکته مهم دیگر این‌که، شاخص ترس و طمع در بازار بار دیگر با رسیده به عدد ۴۴ به منطقه ترس واردشده است.
گلسنود به‌عنوان یکی از مراجع آماری بازار ارز‌های دیجیتال اعلام کرده که از ابتدای سال ۲۰۲۲ میلادی ۲۰۰ هزار بیت کوین از صرافی‌ها خارج‌شده که این معمولاً به معنای نگهداری بلندمدت بیت کوین و عدم فروش آن برای مدتی طولانی است. به نوشته گلسنود، در حال حاضر تعداد بیت کوین‌های موجود در صرافی‌ها به زیر ۲.۴ میلیون عدد رسیده است.

با قرارگیری بیت کوین زیر سطح حمایت ۲۴،۵۰۰، قیمت حتی به زیر سطح ۲۴،۲۰۰ دلار نیز کاهش یافت و اکنون در ۲۴،۰۰۰ دلار معامله می‌شود. از جنبه نزولی روند، حمایت نزدیک قیمت سطح ۲۴،۰۰۰ دلار است. در صورت از دست رفتن این سطح، حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۲۳،۵۰۰ دلار قرار دارد که زیر آن قیمت می‌تواند شتاب نزولی پیدا کند.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۴،۵۰۰ دلاری را پاک کند، می‌تواند به حرکت خود ادامه دهد. حمایت فوری در سمت نزولی نزدیک به سطح ۲۳،۷۸۰ دلار است.

حمایت اصلی بعدی اکنون نزدیک به سطح ۲۳،۵۰۰ دلار است. شکست نزولی و بسته شدن به زیر سطح ۲۳،۵۰۰ دلار ممکن است جرقه افت شدیدی را ایجاد کند. در مورد ذکرشده، قیمت ممکن است به سطح ۲۲،۷۵۰ دلار کاهش یابد.

در روند صعودی، قیمت ممکن است در نزدیکی سطح ۲۴،۵۰۰ دلار با مقاومت روبرو شود. مقاومت بعدی اکنون نزدیک به ۲۵،۰۰۰ دلار شکل‌گرفته است. مقاومت کلیدی بعدی نزدیک به منطقه ۲۴،۵۰۰ دلاری است. این نزدیک به سطح ۵۰ درصدی فیبوناچی اصلاحی است.
بسته شدن به بالای منطقه مقاومتی ۲۴،۵۰۰ دلاری می‌تواند افزایش دیگری را آغاز کند. در مورد ذکرشده، قیمت ممکن است به بالای مقاومت ۲۵،۰۰۰ دلار صعود کند. هرگونه سود بیشتر ممکن است قیمت را به سطح ۲۵،۸۰۰ دلار برساند.

قیمت بیت کوین امروز ۲۶ مردادماه ۱۴۰۱

انتهای مطلب

نظر شما