کد خبر: ۵۲۱۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳

کش‌مکش‌ های میان دوسازمان چالش جدیدی بر سر راه طرح ملی مسکن

حل نشدن مشکل میان سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی می‌تواند مسیر اجرای طرح ملی مسکن را به سمت اجرای طرح به شیوه مسکن مهر سوق دهد.

 

به گزارش تجارت امروز؛ غلامرضا مرحبا، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، بزرگترین مشکل برای اجرای طرح ملی مسکن را تامین منابع مالی دانست و گفت: اگرچه سازمان مسکن و شهرسازی در حوزه انتخابیه اینجانب برای ساخت مسکن جایابی کرده است اما طرح مذکور در کل کشور با مشکل تامین اعتبار مواجه است و تا حل نشدن این مقوله نمی‌توان به اهداف مورد نظر دست پیدا کرد.

 

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید مشکل میان سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی حل شود، ادامه داد: تا زمانی که این مشکل حل نشده و منابع پایدار برای ساخت مسکن ایجاد نشود، نمی‌توان 4 میلیون مسکن ساخت.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی استفاده از ظرفیت بازار سرمایه و جمع‌آوری سرمایه‌های مردمی با خرید سهام را ازجمله راهکارهای عبور از این بحران دانست و افزود: در این مسیر ظرفیت خط اعتباری بانک‌ها یعنی تزریق منابع از طریق بانک‌ها را پیشنهاد نمی‌کنم چراکه اگر برای اجرای طرح ملی مسکن از مسیر "مسکن مهر" حرکت کنیم کشور باز هم دچار تورم خواهد شد.

 

 

 

انتهای مطلب

نظر شما