کد خبر: ۵۲۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۲

قیمت بیت کوین امروز ۲۹ مرداد ۱۴۰۱

امروز شنبه ۲۹ مردادماه قیمت بیت کوین با کاهش ۷.۵۱ درصد به ۲۱,۰۱۶ دلار معادل ۶۳۸,۰۳۵,۲۵۲ تومان رسید و وارد کانال ۲۱ شد .

به گزارش تجارت امروز؛ قیمت بیت کوین روز پنجشنبه ۲۷ مردادماه، ۰.۳ درصد افزایش یافت و به روند چهار روزه افت متوالی خود پایان داد. ولی این شرایط مدت زیادی طول نکشید و با آغاز مجدد روند کاهش، قیمت بعد از شکسته شدن زیر خط روند نزولی خود، تا مرز ۲۲۷۰۰ دلار کاهش یافت
علی‌رغم اندک بهبودی که پس‌ازآن مشاهده شد، این روند کاهشی ادامه یافت و با حدود ۷ درصد افت روزانه، به سطح فعلی خود در حدود ۲۱،۰۰۰ دلار سقوط کرد. تغییرات اخیر، ارزش بازار بیت کوین را به حدود ۴۳۲.۸۷ میلیارد دلار رسانده و دامیننس آن همچنان در حدود ۴۰.۲% است.
تحلیلگران گفتند که نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد تورم و احتمال تداوم سیاست‌های تهاجمی فدرال رزرو ایالات‌متحده درزمینهٔ نرخ سود، باعث ادامه یافتن روند نزولی رمز ارز‌ها در روز‌های آتی خواهد شد.
کریس برنیسک (Chris Burniske)، تحلیلگر سابق Ark Invest و علاقه‌مند به ارز‌های دیجیتال، توییت خود را از این پیش‌بینی در اوایل آگوست (اواسط مرداد) تأیید کرد. در آن پیش‌بینی، برنیسک خبر از تست مجدد پایین‌ترین سطح ماه ژوئن (خرداد) یا یک اصلاح قابل‌توجه داده بود. 

 
به گفته این تحلیلگر، باید حداقل اصلاحی در قیمت ۲۰،۰۰۰ دلار برای بیت کوین و در ۱۰۰۰ دلار برای اتریوم صورت گیرد. وقتی از او پرسیده شد که چه زمانی باید منتظر چنین کاهشی باشیم، قبل از تغییر اتریوم به اثبات سهام یا پس‌ازآن، برنیسک به پس از به‌روزرسانی اتریوم اشاره کرد. بنابراین، اگر سخنان این تحلیلگر را باور داشته باشیم، پس از ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور)، باید منتظر پایین‌ترین قیمت اتریوم در سال‌های اخیر باشیم.

قیمت بیت کوین امروز ۲۹ مردادماه ۱۴۰۱

انتهای مطلب

نظر شما