کد خبر: ۵۲۱۲۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۱

به این شهرهای ایران، تنها سفر کنید

بعضی از افراد به تنهایی سفر کردن علاقه دارند و ترجیح می‌دهند هنگام سفر در شرایط سخت و چالش برانگیز قراردهند تصمیم می‌گیرند به تنهایی سفر کند. در این خبر به معرفی شهرهای ایمن در ایران برای تنهایی سفر کردن و لذت بردن می پردازیم.

به گزارش تجارت امروز؛

شهر تاریخی یزد: 

از شهر‌های ایران است که با داشتن مردمی مومن و فرهنگ غنی به ثبت جهانی رسیده است. شهر یزد که به دلیل داشتن بادگیر‌های زیاد در سطح شهر معروف است در کنار مدرن شدن آثاری را که از دوره زرتشتیان برجای مانده به خوبی در خود حفظ و نگهداری کرده است. شهر یزد به دلیل داشتن امنیت خوبی که در سطح شهر دارد مقصد بسیار مناسبی برای تنهایی سفر کردن است. مسجد جامع یزد و باغ دولت آباد از جمله مکان‌های تاریخی و توریستی هستند که با سفر کردن به یزد می‌توانید از آن دیدن کنید.

به تنهایی به این شهرها سفر کنید
شهرتبریز:

شهر تبریز از قدیم‌الایام نام شهر ایمن ایران را به خود اختصاص داده است. تبریز که یک کلانشهر اقتصادی قوی و دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است هر ساله مسافران زیادی را به خود جذب می‌کند. افراد زیادی هستند که برای دیدن کردن از مسجد کبود و موزه آذربایجان از تبریز دیدن می‌کنند. چرم و فرش‌های دستباف تبریز که جزو صنایع دستی محسوب می‌شوند از بهترین سوغاتی‌هایی هستند که افراد می‌توانند از آنان برای دوستان و آشنایان شان خریداری کنند.

به تنهایی به این شهرها سفر کنید

 تهران:

سفر کردن به تهران شهری با مساحت ۷۳۰ کیلومتر مربعی که افراد متنوعی را از قومیت‌های مختلف در خود جای داده است می‌تواند تبدیل به تجربه بسیار به یاد ماندنی شود. جالب است که بدانید تهران یکی از پنج مقصد گردشگری برتر در ایران است. شک نکنید که در شهر تهران هر نوع تفریحی برای شما یافت می‌شود. تفریح در تهران به معنای بازار گردی، رفتن به پارک و سینما و همچنین خرید از پاساژ‌های فوق مدرن و بازار معمولی برای افراد مختلف است. فرهنگ غنی که در شهر تهران حکم فرما است بیش از هر چیز باعث شده که این شهر تبدیل به شهری امن و مقصدی مناسب برای سفر کردن شود.

به تنهایی به این شهرها سفر کنید

شیراز:

شیراز کلان‌شهری بزرگ است که چهارمین شهر ایمن در ایران است. دارای آب و هوایی معتدل است که در کنار بنا‌های تاریخی بسیار زیادی که در آن وجود دارند تبدیل به یکی از قطب‌های گردشگری امن در ایران شده است. بازدید کردن از مکان‌های تاریخی و باستانی شهر شیراز از باغ جهان‌نما، دلگشا، ارم و عفیف‌آباد گرفته تا بازدید از حافظیه بهترین مکان‌هایی هستند که می‌توانید به آنان تنهایی سفر کنید و در کمال آرامش از تنهایی سفر کردن لذت ببرید.

به تنهایی به این شهرها سفر کنید

انتهای مطلب

نظر شما