کد خبر: ۵۲۱۳۶
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰

پرداخت وام بدون ضامن بانک مهر ایران

طبق آخرین آمار درحال حاضر بیش از ۴۰ درصد پرداخت‌های این بانک تقریبا بدون ضامن و براساس اعتبارسنجی بوده است و مواردی هم که با ضامن پرداخت می‌شود تاکید بر تضامین الکترونیکی است.

به گزارش تجارت امروز؛ بانک مهر ایران موضوع استفاده از سفته الکترونیک و همچنین توثیق سهام را اجرایی کرده است و بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار فقره تسهیلات در یکسال اخیر بدون ضامن بر مبنای اعتبارسنجی پرداخت شده است.
در شش ماهه اخیر حدود ۴۰۰ هزار فقره تسهیلات بدون ضامن به ارزش تقریبی ۱۲ هزار میلیارد تومان را پرداخت شده است؛ البته با فرض اینکه هر فقره تسهیلات به صورت میانگین حدود ۳۰ میلیون تومان باشد.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران بیان کرد که در یکسال اخیر حدود ۳ میلیون فقره تسهیلات قرض الحسنه به آحاد جامعه به ارزش حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان پرداخت کرده است و این حجم تسهیلات قرض الحسنه از سوی مردم مورد استقبال قرار گرفته است و همچنین در بازپرداخت این وام‌ها معوقات بسیار کمی در حدود ۵/۰ درصد داشته ایم.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خاطرنشان کرد: بیش از ۲۴۰ درصد پرداخت تسهیلات تکلیفی در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ افزایش داشته است و در سال ۱۴۰۱ هم میزان پرداخت تسهیلات تکلیفی این بانک بیش از ۶۵۰ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه در ۵ ماهه ابتدایی امسال عملکرد خوبی را در پرداخت تسهیلات تکلیفی داشته ایم، گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک میلیون فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش ۳۱۸ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با بیان اینکه تسهیلات تکلیفی در حدود ۱۲ هزار و ۱۷۵ فقره به ارزش ۱۷ هزارو ۱۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است، گفت: تسهیلات فرزندآوری هم در حدود ۱۱ هزار فقره تسهیلات پرداخت شده است که رقم آن ۴ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال بوده است و جزء بانک‌هایی هستیم که بیشترین تسهیلات تکلیفی را پرداخت می‌کنیم.
وی در ادامه گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران به همراه دو بانک دیگر در ابتدای مرداد ماه بحث توثیق سهام را بعنوان یکی از ابزار‌های تضامینی وام‌های قرض الحسنه خود در نظر گرفته است و از شهریورماه مردم می‌توانند از توثیق سهام بعنوان تضامین وام‌های قرض الحسنه خود استفاده کنند.
در این روش مردم می‌توانند از طریق خدمات غیرحضوری در موبایل بانک و یا در اپلیکیشن بانک مهر سهام خود را انتخاب کنند و بعنوان توثیق وام خود در نظر بگیرند. در یکسال اخیر بانک قرض الحسنه مهر ایران شاهد اتفاقات مثبتی بود، از جمله این اقدامات ورود بانک‌های قرض الحسنه به بازار بین بانکی، افزایش سقف تسهیلات قرض الحسنه تا ۲۰۰ میلیون تومان به اشخاص حقیقی و تا ۵۰۰ میلیون تومان به اشخاص حقوقی بوده است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با بیان اینکه رویکرد بانک قرض الحسنه مهر ایران به سمت آسان سازی و ارزان سازی خدمات بانکی است، گفت: یکی از اقداماتی که در نیمه دوم سال اجرایی خواهیم کرد بحث کاهش کارمزد ثابت وام‌های قرض الحسنه است.
وی افزود: ایجاد سوپراپلیکیشن‌هایی که تمام خدمات مالی را بصورت قرض الحسنه برای مردم انجام دهد هم در چند ماه آینده بصورت تدریجی انجام خواهد شد.

پرداخت وام بدون ضامن بانک مهر ایران

حذف کاغذ از فرآیند‌های بانکی هم از دیگر اقدامات این بانک است و با ورود امضای دیجیتال مردم می‌توانند در منزل یا در محل کار عملیات بانکی خود را انجام دهند و تسهیلات قرض‌الحسنه خود را دریافت کنند.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بابیان اینکه در یک سال اخیر منابع این بانک افزایش حدود ۸۰ درصدی را داشته است، گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در مردادماه به باشگاه یک‌صد هزار میلیارد تومانی‌ها ازنظر منابع رسیده است و جزء بانک‌هایی است که با سرعت‌بالا منابعش افزایش پیدا می‌کند.

 

انتهای مطلب

نظر شما