کد خبر: ۵۲۱۳۸
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳

سرسختی پنج خودرو در مقابل کاهش قیمت

با اینکه نمودار قیمتی بسیاری از محصولات تولیدی دو خودروساز بزرگ کشور نزولی شده است، پنج خودروی تیبا 2، دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس 6 دنده، رانا پلاس، سمند با موتور EF7 و سمند LX در مقابل کاهش قیمت مقاومت می کنند.

سرسختی پنج خودرو در مقابل کاهش قیمت

به گزارش تجارت امروز؛ بررسی قیمت‌های بازار نشان می‌دهد امروز فروشندگان تیبا ۲ مدل ۱۴۰۱ را با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به بازار عرضه کردند. دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس ۶ دنده نیز ۴۸۵ میلیون تومان در بازار قیمت خورد. خریداران رانا پلاس نیز برای در اختیار گرفتن این خودرو باید حساب خود را ۳۰۰ میلیون تومان شارژ کنند. سمند با موتور EF۷ و سمند LX نیز با قیمت ۳۴۸ میلیون تومان و ۳۰۷ میلیون تومان در دسترس خریداران قرار دارند.
طی یک هفته اخیر فضای اقتصادی کشور تحت تأثیر نتایج مذاکرات احیای توافق‌نامه برجام قرار داشت و شاهد ریزش قیمت‌ها در بازار‌های عمومی کشور ازجمله بازار خودرو بودیم. اخبار مخابره شده از نزدیک شدن دیدگاه تهران و واشنگتن برای احیای توافق‌نامه برجام سبب شده تا تعداد فروشندگان در بازار خودرو افزایش یابد، اما خریداران با این تحلیل که در صورت نهایی شدن مذاکرات احیای برجام شاهد ریزش بیش‌ازپیش قیمت‌ها خواهیم بود از ورود به بازار جلوگیری کرده و همچنان منتظر شنیدن اخبار بیشتر از روند مذاکرات برجامی هستند.
البته به نظر می‌رسد هر چه احیای توافق‌نامه برجام رنگ واقعیت به خود بگیرد شیب کاهش قیمت خودرو در بازار تندتر می‌شود.

سرسختی پنج خودرو در مقابل کاهش قیمت

انتهای مطلب

نظر شما