کد خبر: ۵۲۱۳۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۹

آخرین خبر از نرخ بیت کوین و اتریوم ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

امروز ۳۰ مرداد در ساعت ۱۶:۳۰ قیمت بیت کوین با رشد یک درصدی نسبت به روز گذشته در حدود ۲۱۴۰۰ دلار است، اما همچنان بازده هفتگی این ارز در حدود منفی ۱۳ درصد قرار دارد.

به گزارش تجارت امروز؛ بیت کوین طی شبانه‌روز گذشته حدود ۲۵ میلیارد دلار معامله‌شده و ارزش بازار آن با ۴ میلیارد دلار افزایش نسبت به‌روز گذشته، به ۴۰۹ میلیارد دلار رسیده است.
با افت قیمت سنگین اخیر، حالا دوباره بازار وارد مرحله ترس شده و شاخص ترس و طمع بیت کوین نیز تا عدد ۲۷ پایین آمده است. البته این رقم نسبت به اعداد یک‌رقمی که یکی دو ماه قبل ثبت می‌شد بسیار بهتر است و ترس بازار نیز بسیار کمتر از آن زمان است، اما همین‌که بازار دوباره وارد محدوده ترس شده، از دید تحلیلگران نکته‌ای اثرگذار محسوب می‌شود.

بازگشت اتریوم به کانال ۱۶۰۰ دلاری

برخلاف بیت کوین که رشد کوچکی داشته، امروز اتریوم با افت قیمت همراه است. قیمت بزرگ‌ترین آلت کوین بازار هم‌اکنون با افت ۱.۵ درصدی، حدود ۱۶۱۰ دلار است.
البته در حال حاضر قیمت اتریوم کمی بازیابی شده و وضعیت بهتری دارد چراکه در ساعات ابتدایی روز جاری قیمت اتریوم حتی به ۱۵۳۵ دلار نیز رسیده بود و در حال حاضر چند ساعت است که قیمت به کانال ۱۶۰۰ دلار بازگشته است.
اتریوم باارزش بازار ۱۹۶ میلیارد دلار طی شبانه‌روز گذشته بیش از ۱۷ میلیارد دلار معامله‌شده است.
اخیراً اعلام‌شده که دوره استخراج اتریوم پس از ۷ سال تحقیق و توسعه در روز ۲۴ شهریورماه به پایان خواهد رسید و از این تاریخ دیگر امکان استخراج اتریوم با استفاده از کارت‌های گرافیک یا ماینر وجود نخواهد داشت.

رشد ۹ درصدی EOS

در فهرست ۵۰ ارز برتر بازار، تعادل نسبی در میان آلت کوین‌ها برقرار است. تقریباً به همان تعدادی که آلت کوین مثبت در بازار وجود دارد، آلت کوین منفی هم دیده می‌شود.
در میان آلت کوین‌های مثبت، EOS با رشد ۹ درصدی بیشترین بازدهی را داده. کوانت نیز ۸ درصد رشد کرده است. مونرو و چیلیز هم با رشد ۵ و ۴ درصدی، وضعیت خوبی دارند.
اما در میان نماد‌های منفی، OKB با افت ۵ درصدی بیشترین زیان را به خریداران دیروز وارد کرده است. نیر پروتکل و فایل کوین هم کمی بیشتر از ۳ درصد افت کرده‌اند و مابقی آلت کوین‌های منفی، افتی کمتر از ۳ درصد دارند.

بیشتر بخوانید:

قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال امروز ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

بازگشت دامیننس بیت کوین به بالای ۴۰ درصد

ارزش بازار ارز‌های دیجیتال همچنان ۱.۰۲ تریلیون دلار است. ارزش معاملات هم‌تغییر خاصی نداشته و طی شبانه‌روز گذشته ۸۲ میلیارد دلار معامله انجام‌شده است.
ارزش معاملات دیفای با جهش بیش از ۱۰۰ درصدی به ۱۵ میلیارد دلار رسیده و در استیبل کوین‌ها هم ۷۶ میلیارد دلار معامله ثبت‌شده است.
دامیننس بیت کوین هم که نشان‌دهنده ارزش این ارز در مقابل سایر ارزهاست، دوباره به بالای ۴۰ درصد بازگشته است.

انتهای مطلب

نظر شما