کد خبر: ۵۲۱۴۳
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۷

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۳۱ مرداد ۱۴۰۱

نوسانات اخیر بازار، نوسانات طبیعی عرضه و تقاضا بود، چون اتفاق خاصی نیفتاده بود که بخواهد تاثیری روی روند کاهشی یا افزایشی بازار داشته باشد.

به گزارش تجارت امروز؛ در حالی بازار طلا و سکه دیروز ۳۰ مردادماه، در ابتدای روز شاهد تداوم در ریزش قیمت‌ها بود، اما در میانه روز افزایش قیمت را تجربه کرد، به طوری که سکه امامی از کانال ۱۲ میلیون تومان بالا آمد و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قرار گرفت.
به عبارتی، قیمت طلا دیروز صبح تا حدود یک میلیون و ۱۸۵ هزار تومان و سکه ۱۲ میلیون و ۴۷۱ هزار تومان کاهش داشت، اما در نهایت، معاملات بازار با قیمت یک میلیون و ۲۳۶ هزار تومان هر گرم طلای ۱۸ عیار و ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان سکه امامی به پایان رسید.
دلیل افزایش قیمت طلا وسکه این‌ بود که روز یک‌شنبه بود و بازار‌های جهانی تعطیل بودند، در نتیجه قیمت اونس تغییری نداشت، بنابراین اگر قیمت طلا و سکه افزایش پیدا کرد، به دلیل افزایش قیمت ارز بوده است.
اواسط صبح دیروز قیمت دلار تا حدود ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان پایین آمد، ولی از ظهر به بعد افزایش پیدا کرد که تا عصر در حدود ۲۹ هزار تومان افزایش پیدا کرد؛ بر این اساس، افزایش قیمت طلا و سکه تحت‌تاثیر افزایش قیمت ارز بوده است.
 طبق بررسی‌ها دیروز اوایل صبح قیمت سکه ۱۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان بود، ولی بعدازظهر تا ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار افزایش قیمت داشت.
نوسانات دیروز، نوسانات طبیعی عرضه و تقاضا بود، چون اتفاق خاصی نیفتاده بود که بخواهد روی روند کاهشی یا افزایشی بازار اثر بگذارد. این نوسانات نشان می‌داد که قیمت‌ها دارند خودشان پیدا می‌کنند، بنابراین اگر فرض بگیریم که بخواهیم اعدادی را برای قیمت طلا، سکه و ارز در نظر بگیریم، به نظر می‌رسد با توجه به سایه انداختن مذاکرات روی قیمت ارز، قیمت ارز، طلا و سکه در همین محدوده نوسان داشته باشد.
به نظر می‌رسد نوسان قیمت‌ها تا مشخص شدن نتیجه مذاکرات در همین محدوده قیمتی باشد و نوسان دیروز هم طبیعی بود.

انتهای مطلب

نظر شما