کد خبر: ۵۲۱۵۱
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹

چرا کنسرت ها لغو می شود؟

اوایل تابستان توقف برخی کنسرت‌های موسیقی در چند شهرستان با حاشیه‌هایی همراه بود؛ رویداد‌هایی که از دستگاه متولی مجوز داشتند، بلیت‌فروشی هم صورت گرفته بود، اما در فاصله چند دقیقه به شروع، مجوز لغو و از برگزاری آن جلوگیری شد.

به گزارش تجارت امروز؛ وزیر کشور درباره لغو برخی کنسرت‌های موسیقی بیان کرد: اساس بر این است که وقتی دستگاه‌های رسمی مجوزی را صادر کردند، همکاران ما دخالت نکنند و برنامه‌های از پیش تعیین شده برگزار شود و به هم نخورد.

این اتفاقات باعث دلخوری هنرمندان و مخاطبان و ابهام در موازی‌کاری و تداخل‌کاری نهاد‌های متولی شد. دلخوری‌ها با دلجویی مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برطرف شد، ما ابهام در تداخلِ کاری را از وزیر کشور سوال کردیم. موارد لغو بسیار ناچیز است، آن هم گاهی در شرایط و مسائل امنیتی خاص در استان یا شهرستان پیش آمده است.

وزیر کشور گفت: اساس بر این است که وقتی دستگاه‌های رسمی مجوزی را صادر کردند، رویداد به طور طبیعی برگزار شود و مشکلی هم وجود ندارد، اما اگر در حین برگزاری مشکلی وجود داشته باشد که آثار دیگر اجتماعی یا آثار سوء به همراه داشته باشد، همکاران ما به ناچار دخالت می‌کنند.

وزیر کشور تأکید کرد: اساس بر این است که همکاران ما دخالت نکنند و برنامه‌های از پیش تعیین‌شده برگزار شود و به هم نخورد، البته در چند ماه گذشته یکی دو مورد پیش آمد، اما امیدواریم که با بررسی‌های بیشتر در پیشینه‌ها، مجوز‌ها به‌گونه‌ای باشد که مشکلی پیدا نشود.

انتهای مطلب

نظر شما