کد خبر: ۵۲۱۵۵
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰

قیمت بلیت اتوبوس اربعین تا آخر هفته اعلام می شود

به گفته‌ی رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، اتوبوس دربستی و قراردادی برای عزیمت به مرزها نداریم.

قیمت بلیت اتوبوس اربعین تا آخر هفته اعلام می شود

به گزارش تجارت امروز؛ رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، با بیان این‌که در زمان حاضر ۸۰۰۰ دستگاه اتوبوس برای ایام اربعین تدارک دیده‌شده و آماده خدمت‌رسانی به زائران است، بیان کرد: با نزدیک شدن به ایام اربعین و مطابق مصوبه ستاد اربعین کشور، قیمت بلیت اتوبوس را اعلام خواهیم کرد.
وی با اعلام این‌که قیمت‌ها هنوز نهایی نشده از رایزنی برای به کاری گیری ۴ تا ۵ هزار دستگاه اتوبوس بخش دولتی برای ایام اربعین خبر داد و گفت: از ابتدای امسال مذاکرات زیادی را با انجمن‌های صنفی بخش مسافری داشته‌ایم تا هم هزینه‌ها و دغدغه‌های رانندگان این ناوگان را ببینیم و هم سفر ارزانی را برای مردم به ارمغان بیاوریم.
وی با یادآوری این‌که سامانه ۱۴۱ سازمان راهداری آماده پاسخگویی به شکایات است و نظارت کاملی خواهیم داشت تا مبادا کسی بلیت اتوبوس‌ها را به قیمت بالاتر بفروشد، تصریح کرد: بلیت‌های اتوبوس روز فروش است و به‌هیچ‌عنوان بحث دربستی و قراردادی را نخواهیم داشت. این اقدام، قدرت نظارت ما برای کنترل قیمت را بالاتر می‌برد. همان‌طور که هواپیمای چارتری نخواهیم داشت، اتوبوس دربستی و قراردادی نیز نداریم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر این‌که بیمه مسافر در قیمت بلیت لحاظ شده است به هم‌زمانی اربعین با پیک سفر‌های داخلی اشاره کرد و گفت: تلاش بر این است که حداکثر ظرفیت خود را برای اربعین بگذاریم و در کنار آن ظرفیتی را برای داخل کشور قرار دهیم. با توجه به بازگشایی دانشگاه‌ها و پایان تابستان، سفر‌هایی به دیگر مناطق کشور را نیز داریم.
امانی با تشریح فعالیت‌های سازمان راهداری برای بهبود وضعیت جاده‌های منتهی به مرز اضافه کرد: ایمن‌سازی جاده‌های منتهی به مرز، خط‌کشی، علائم گذاری، قرار دادن نیوجرسی، رفع نقاط پرحادثه، روکش آسفالت و ... ازجمله برنامه‌هایی است که در دستور کار ما قرارگرفته است. این اقدامات در حال انجام است و نزدیک به ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان از اعتبارات سازمانی برای پایانه‌های مرزی و جاده‌ها اختصاص داده‌شده است.
وی درباره وضعیت پایانه‌های مرزی اظهار کرد: امسال چند پایانه مرزی اضافه‌شده است؛ پایانه‌های مرزی ریندان و میرجاوه برای زائران خارجی است و مرز تمرچین و باشماق برای شمال غرب کشور در نظر گرفته‌شده است. همچنین در پایانه‌های مهران (شهید سلیمانی)، شلمچه و چزابه، بسیاری از کار‌ها نظیر ساماندهی گیت‌های خروجی و زیرساخت‌های رفاهی را از سال گذشته آغاز کردیم. برای مثال، با توجه به اینکه هم‌زمان با اربعین پیش‌بینی می‌شود که دمای هوا در مرز مهران به ۴۸ درجه برسد، نصب سایه‌بان‌ها را دنبال می‌کنیم.
وی درباره مرز تمرچین و باشماق که امسال برای زائرین اربعین در نظر گرفته‌شده است، گفت: پایانه‌های مرزی این دو منطقه نوساز و جدید است و قبلاً نیز مسافرینی که قصد سفر به اقلیم کردستان داشتند ازاینجا استفاده می‌کردند. ظرفیت پذیرش مسافر در این پایانه‌ها روزانه ۲ هزار نفر است و قطعاً در ایام اربعین جمعیت بیشتری مراجعه خواهند کرد؛ بنابراین باید تلاش کنیم که در این دو پایانه را بهبود ببخشیم. علاوه براین، راه‌های مواصلاتی به این دو مرز نیز باید ازنظر میزان روشنایی جاده، جداکننده و خط‌کشی ارتقا پیدا کند. به نظر می‌رسد که ازنظر ایمنی جاده‌ای وضعیت خوبی دارند و اگر مقررات راهنمایی و رانندگی رعایت شود، مشکلی نخواهیم داشت. هم‌وطنان در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان بتوانند از این دو مرز استفاده کنند.
وی در ادامه بیان کرد: خواهش من این است که هم‌وطنانی که قصد حرکت به مرز با ماشین شخصی رادارند، از تمام ظرفیت اتومبیل خود استفاده کنند و از تردد خودرو‌های تک‌سرنشین و دو سرنشین خودداری کنند. این کار باعث کاهش ترافیک می‌شود. هم‌چنین سعی کنند که سفر خود را به‌روز‌های پایانی موکول نکنند و در برگشت نیز خیلی سریع برنگردند. رعایت نکات ایمنی نیز یکی از بدیهیات است.
رئیس سازمان راهداری در پاسخ به سؤالی درباره دو بانده شدن جاده منتهی به مرز مهران گفت: بخشی از این کار انجام‌شده، اما، چون مسیر کوهستانی است فرآیند پیچیده‌ای دارد. البته باید تأکید کنم آن گره‌های ترافیکی که بعضاً باعث می‌شد زائران ساعت‌ها در ترافیک بمانند، برطرف شده و پلی که در آن منطقه است، تعریض شد.
امانی  درباره عوارض آزادراهی که مدتی قبل گران و سپس ملغی شد، گفت: تا بعد از اربعین، عوارض آزادراهی هیچ تغییری نخواهد داشت. هم‌چنین قرار شده است که کارشناسی مجددی انجام‌شده و قیمت‌ها اعلام رسمی خواهد شد.

انتهای مطلب

نظر شما