کد خبر: ۵۲۱۵۸
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۶
دیروز 31 مرداد بورس افت پنج هزار و ۴۱۶ واحدی داشت و به سطح یک میلیون و ۴۲۴ هزار واحد رسید.

شاخص کل بورس در اولین روز شهریور منفی میشود؟

به گزارش تجارت امروز؛ امروز ۱ شهریور ۱۴۰۱ چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی منفی می‌شود.
رئیس سازمان بورس گفت: در حوزه عرضه خودرو در بازار سرمایه با موانعی مواجه بودیم که مشکلات برطرف شد و موفق به عرضه برخی از خودرو‌ها در این بازار شدیم. ظرف روز‌های آینده ایران‌خودرو هم وارد تالار بورس کالا می‌شود.
وی ادامه داد: رقم‌های درشت مطرح‌شده در گزارش فولاد تخلف نبوده است. در یک بازار رسمی کالا عرضه‌شده و اصلاً نمی‌شود عنوان تخلف بر آن گذاشت.  
عرضه خودرو‌های جدید در بورس کالا می‌تواند نقدینگی جدید وارد بازار سرمایه کند و از سوی دیگر بازار خودرو را نیز به تعادل می‌رساند. از سوی دیگر رسیدگی به وضعیت فولاد نیز تأثیر مثبتی در اعتمادسازی می‌تواند داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

پیش بینی بازار سهام ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ 

توقیف نماد معاملاتی فولاد مبارکه

افزایش نقدینگی در بورس

نفیسه شاهمرادی، دبیر کمیته بررسی صندوق‌های جسورانه و خصوصی فرابورس ایران از پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری با نام «خصوصی اکسیر زیست پارسیان» خبر داد و گفت: این صندوق با سرمایه ۳۵۰ میلیارد تومان موفق به اخذ مجوز پذیره‌نویسی از سازمان بورس و اوراق بهادار شده... پذیره‌نویسی آن طی روز‌های آتی از طریق بازار ابزار‌های نوین مالی فرابورس ایران انجام خواهد شد.
پذیره‌نویسی یک صندوق جدید می‌تواند نقدینگی و اعتماد به بازار سرمایه وارد کند.
بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز گفت: پاسخ ایران به پیشنهاد اتحادیه اروپا در مورد احیای برجام معقول است. (انجام توافق به نفع بورس و سایر بازار‌های مالی است. در صورت توافق بازار سرمایه می‌تواند در بلندمدت سود بسیار خوبی به سهامداران بدهد.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: