کد خبر: ۵۲۱۹۸
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳
امروز ۵ شهریور ۱۴۰۱، سکه امامی به قیمت ۱۲.۲۸۴.۷۱۴ رسید.

به گزارش تجارت امروز؛ قیمت سکه روز گذشته ۴ شهریورماه، در بازار پشت خطی در محدوده ۱۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان به فروش رفت. این در حالی است که ارزش ذاتی سکه در روز جمعه در حدود ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود.

سکه امامی در آستانه ورود به کانال ۱۴ میلیون تومانی قرار دارد. این فلز گران‌بها که در اواسط هفته گذشته در مقطعی به زیر مرز ۱۳ میلیون تومانی رفته بود، روز جمعه در بازار پشت خطی در محدوده ۱۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان به فروش رفت.
به باور فعالان، خوش‌بینی سکه بازان نسبت به آینده دلار و برگشت اسکناس آمریکایی به بالای مرز ۳۰ هزارتومانی موجب شده است که بازیگران بازار فلز گران‌بهای داخلی با جسارت بیشتری در موقعیت خرید قرار بگیرند و آماده صعود به کانال ۱۴ میلیون تومان شوند. بااین‌حال، باید به این نکته توجه کرد که سطح حباب در بازار سکه بالاست و به همین دلیل ممکن است که فلز گران‌بهای داخلی در روز شنبه هم‌اندازه با رشد دلار، افزایش قیمت را تجربه نکند یا در صورت افت دلار، بازار سکه دچار کاهش شدیدتری شود.
ارزش ذاتی سکه در روز جمعه در حدود ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود و فاصله معناداری باقیمت بازار داشت که نزدیک به مرز ۱۴ میلیون تومانی بود. با حباب نزدیک به ۱۳ درصد، سکه دشوار است که در روز شنبه رشد معناداری را تجربه کند. بااین‌حال ممکن است که بازیگران سکه در صورت عبور دلار از مرز ۳۰ هزارتومانی رفتار هیجانی داشته باشند و بتوانند حتی فلز گران‌بهای داخلی را از محدوده مقاومتی ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عبور دهند.

سکه در آستانه صعود!

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: