کد خبر: ۵۲۲۲۰
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷
مواجهه توییتری وزیر اقتصاد با مخاطب های خود سر وصدای بسیاری به پا کرده است. آقای خاندوزی با این جمله وارد این داستان ها شد. خاندوزی بیان کرد: امروز می دانیم چه کسی از چه نانوایی و چه تعداد نان می خرد.

به گزارش تجارت امروز؛ جمله‌ی امروز می دانیم چه کسی از چه نانوایی و چه تعداد نان می خرد، با عکس وزیر اقتصاد روز گذشته ۵ شهریور در توییتر فراگیر شد. این جمله از مصاحبه احسان خاندوزی در برنامه بدون توقف انتخاب‌شده بود و برخی کاربران مشهور با اشتراک‌گذاری تیتر و عکس، نظر‌هایی درباره آن داده بودند.
بیشتر مواجهه‌ها انتقادی بود. در میان چهره‌های مشهور، یاسر جبرییلی فعال رسانه‌ای اصولگرا در توئیتی نوشت ضمن عرض خدا قوت بابت این دقت شناسایی کند که ده‌ها میلیون نفر از کجا نان می‌خرند، حتماً می‌تواند از قاچاق آرد و سوخت به خارج جلوگیری کند، مانع واردات و قاچاق مشابه داخلی شود و می‌تواند رسیدن ارز ترجیحی به سفره دولت را تضمین کند.

بیشتر بخوانید:

ارزان شدن کالاها به جای پرداخت یارانه

کالاهای معاف از مالیات بر ارزش افزوده کدامند؟

طعنه جبرییلی با واکنش خاندونزی وزیر اقتصاد و دارایی روبه‌رو شد. او در پاسخ جبرییلی نوشت وقتی رانت ۳۵ هزار میلیارد تومانی را قطع کردیم، آماده غوغا سالاری آن‌ها در رسانه‌های عمومی جامعه بودیم. خاندوزی همراه با توییت خود، تصویری را به اشتراک گذاشت که نشان می‌داد سهم دالان‌ها از آرد دولتی، روزانه شش هزار تن بود که با توجه به اختلاف قیمت ۱۵ هزارتومانی آرد دولتی و بازار حجم رانت به ۳۵ هزار میلیارد تومان در سال می‌رسد، این واکنش وزیر، کاربران را راضی نکرد و آن‌ها به فرار مالیاتی و وام‌های کلان و تخلف‌های اقتصادی کنایه می‌زدند و می‌گفتند چرا به‌جای آمار نان خوردن مردم، آمار این گروه را ندادید. داوود سوری اقتصاددان هم با اشاره به حرف‌های خاندوزی نوشته است: آفرین که می‌دانید چه فردی از چه نانوایی نان خریده است، اما به‌جای اطلاعات نان از شما می‌خواهیم بگذارید ما کارکنیم، نان دربیاوریم و قول می‌دهیم خودمان به شما بگوییم از کجا نان خریده‌ایم. البته طرفدار‌های خاندوزی نوشته بودند سخنان او تقطیع شده است و وی در برنامه بدون توقف از اهمیت نظام فناوری اطلاعات در شناسایی هدفمندی یارانه‌ها صحبت کرده است و اشاره او به اجرای طرح ساماندهی آرد و نان بوده است. طرحی که از توزیع رانت در قالب آرد دولتی جلوگیری کرد.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: