کد خبر: ۵۲۲۲۶
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۳
با امضای محمد مخبر بر آیین نامه اجرایی واردات خودرو، آخرین گام برای اجرا برداشته شد.

به گزارش تجارت امروز؛ بر اساس اعلام سخنگوی صمت خودرو‌های وارداتی می‌توانند از اول مهرماه امسال به بازار وارد شوند، بر اساس آیین‌نامه اجرایی واردات خودرو سقف قیمتی برای ورود خودرو، ۲۰ هزار یورو در نظر گرفته‌شده است، این سقف قیمتی در شرایطی است که پیش از خروج آمریکا از برجام و دور جدید تحریم‌ها امکان واردات خودرو تا سقف ۴۰ هزار دلاری در دسترس واردکنندگان بود. حال مشتریان بازار خودرو به دنبال پاسخ این سؤال هستند که در شرایط فعلی چه خودرو‌هایی امکان ورود به کشور پیدا می‌کنند.

برخی از محصولات تولیدی خودروسازان کره‌ای و ژاپنی می‌توانند از گزینه‌های اول ورود به کشور باشند. دو محصول برند هیوندای که در دوران قبل از ممنوعیت نیز توانسته بودند سهمی از بازار واردات را به خود اختصاص دهند. بار دیگر این امکان را پیدا کردند که در بازار خودروی ایران حضور پیدا کنند. از میان برند‌ها اروپایی نیز برخی محصولات رنو، فولکس با توجه به بازه قیمتی آن‌ها، کاندیدای ورود به بازار خودرو ایران به‌حساب می‌آیند، البته خودرو‌های نام‌برده شده در حد گمانه‌زنی است و طبق اظهارات سخنگوی صمت باید تا اول مهرماه امسال منتظر ماند تا لیست شرکت‌های واردکننده و هم‌چنین محصولات برند‌های خودرویی که امکان ورود به کشور رادارند، منتشر شود.

بیشتر بخوانید:

تعرفه واردات خودرو در سال ۱۴۰۱

دیدار سفیر کره جنوبی از کرمان موتور

تولید انبوه کرمان خودرو تا ۶ ماه دیگر

لازم به ذکر است که با توجه به بازه قیمتی یادشده خودرو‌های چینی و هم‌چنین محصولات هندی، رقبای قدرتمندی برای محصولات کره‌ای و ژاپنی محسوب می‌شوند.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: