کد خبر: ۵۲۲۳۷
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴
در حال حاضر با توجه به رکود بازار، قیمت لپ تاپ پایین است. مهمترین دلیل برای کاهش و افزایش قیمت‌ها نوسان ارز است.

به گزارش تجارت امروز؛ مدتی قبل که قیمت ارز در ریل کاهشی قرار گرفت، بازار وضعیت نابسامانی پیدا کرد چرا که با پایین آمدن قیمت دلار، مردم تصور کردند که این روند کاهشی ادامه پیدا خواهد کرد و درصورت خرید در این زمان ضرر خواهند کرد؛ بنابراین خرید خود را به بعد موکول کردند و بدیهی است که این امر موجب رکود بازار می‌شود.
کسادی بازار سبب می‌شود مغازه‌دار‌ها برای گردش مالی و پاس شدن چک‌های خود، کالا‌ها را گاهی به صورت تمام شده و بدون سود و شاید در مقاطعی با ضرر هم  بفروشند، در حال‌حاضر فروشندگان برای جلوگیری از رکود بازار، در خیلی از مواقع درصد سودی که توسط سازمان حمایت در نظر گرفته شده را هم لحاظ نمی‌کنند و محصولات در پایین‌ترین حد ممکن فروخته می‌شوند. در هر حال در صورتی که در ماه‌های آینده قیمت ارز بالاتر نرود، قیمت کالا ثابت خواهد بود.
نکته دیگر این است زمانی که برندها، محصولات جدید خود را در بازار عرضه می‌کنند، مدل‌های قدیمی‌تر با افت قیمت مواجه می‌شوند؛ به طور مثال آخر ماه سپتامبر، تعدادی از برند‌ها فروش بهتری دارند و ممکن است برخی از مدل‌ها دچار کاهش قیمت شوند.
بسیاری از مردم فکر می‌کنند که اگر کارت گارانتی یک برند، زیبا طراحی شده باشد یا برای آن عنوان جذابی انتخاب شود حتماً خدمات خوبی هم ارائه خواهد داد، اما الزاماً این طور نیست.
رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران بیان کرد: اگر مردم قصد خرید کالا‌های حوزه فناوری را دارند حتما پیش از مراجعه به بازار لیست گارانتی‌ها و برند‌هایی که آن گارانتی کننده اجازه ارائه گارانتی برروی آن‌ها را دارد، از روی سایت اتحادیه فناوران چک کنند و بعد با آسودگی خاطر خرید را انجام دهند. به علاوه در بحث خرید از فروشگاه هم مردم حتما باید مد نظر داشته باشند که فروشگاه مورد نظر پروانه کسب اتحادیه فناوران رایانه تهران را داشته باشد تا درصورت بروز مشکل، پیگیری حقوق مصرف‌کننده امکان پذیر باشد.
وی تاکید کرد: همچنین در نظر داشته باشند که برخی از فروشگاه‌ها ممکن است تنها مجوز فروش را دریافت کرده باشند و صرف دیدن پروانه، نباید موجب آن شود که دستگاهی را برای رفع ایراد و تعمیر تحویل ایشان دهند. مردم اگر برای تعمیر دستگاه به فروشگاه مراجعه می‌کنند، تنها باید به فروشگاه‌هایی اعتماد کنند که در ذیل بخش رسته جوازشان عبارت فروش و تعمیر به چشم می‌خورد.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: