کد خبر: ۵۲۲۳۸
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵
نرخ دلار دیروز یک شنبه ۶ شهریور، در محدوده ۲۹ هزار و ۶۳۰ تومان مبادله شد. در معاملات پشت خطی دیشب هم قیمت دلار و قیمت درهم نوسان محدودی را ثبت کرد.

به گزارش تجارت امروز؛ در معاملات پشت خطی هرات هم دیشب  قیمت اسکناس آمریکایی کاهش پیدا کرد و تا محدوده ۲۹ هزار و ۳۷۰ تومان پایین آمد. این قیمت نسبت به قیمت نقدی روز یکشنبه نزدیک به ۲۰۰ تومان کاهش را نشان می‌دهد.
عده‌ای از معامله گران با توجه با کاهش نرخ دلار هرات می‌گفتند که این احتمال وجود دارد که دلار تهران هم امروز ۷ شهریور ۱۴۰۱، وارد فاز نزولی شود.  

احتیاط برجامی در بازار ارز تهران 

 به نظر می‌رسد یکی از دلایل احتیاط معامله گران  به اخبار برجامی برمی‌گردد. جوزپ بورل نسبت به فرجام مذاکرات رفع تحریم‌ها اظهار خوش‌بینی کرده است و  گفت: من پاسخ آمریکا را دریافت کردم. اکنون وظیفه ایران است که نسبت به آن واکنش نشان دهد.
 سخنگوی وزارت امور خارجه ایران هم گفته: پاسخ آمریکا را پس از جمع‌بندی جلسات کارشناسی در اولین فرصت می‌دهیم.
جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی آمریکا در تازه‌ترین اظهارات خود در رابطه با برجام گفته امروز ما به توافق با ایران نسبت به دو هفته پیش نزدیک‌تر هستیم و پاسخ خود را ارائه داده و امیدواریم که نتیجه مثبتی حاصل شود، چون در صورت دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای حل مشکلات در منطقه سخت خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

قیمت دلار می شکند؟

ادامه دار شدن ریزش دلار

شرط بندی بر سر دلار هرات

پیش‌بینی قیمت دلار امروز

تحلیل گران فنی باور دارند تا زمانی که دلار زیر محدوده ۲۹ هزار و ۸۰۰ تومان قرار دارد، شرایط محیای افت بیشتر اسکناس آمریکایی است. بااین‌حال، درصورتی‌که دلار بتواند به بالای خط ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان برود، اوضاع به سودافزایشی‌های بازار ارز خواهد چرخید.  
برخی  از معامله گران باور دارند، هرچقدر زمانی بیشتری بگذرد و خبری از پاسخ ایران نباشد، بازار بیشتر تحت تأثیر بازیگران افزایشی قرار خواهد گرفت.  

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: