کد خبر: ۵۲۲۴۹
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۰
در معاملات روز دوشنبه هفتم شهریور ماه، شاخص کل بورس پایتخت به رقم یک میلیون و ۴۴۵ هزار و ۱۳۷ واحد رسید و با رشد هزار و ۴۹ واحدی نسبت به روز یکشنبه همراه شد.

به گزارش تجارت امروز؛ امروز ۷ شهریور ۱۴۰۱، شاخص هم‌وزن بورس نیز با صعود ۲ هزار و ۷۵ واحدی در سطح ۴۱۰ هزار و ۶۳۳ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۸ واحد بالا آمد و در سطح ۱۹ هزار و ۳۱۴ واحد باقی ماند.   
امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و ۱۱ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.  
در معاملات روز دوشنبه بیشترین خروج پول حقیقی به سهام شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۱۴ میلیارد تومان بود. پس از شستا، نماد‌های خاور (شرکت ایران‌خودرو دیزل) و بساما (شرکت بیمه سامان) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. نماد‌های بپاس و فارس نیز در رتبه‌های بعدی بودند.  
در مقابل، بیشترین ورود پول حقیقی به نماد وبانک اختصاص داشت. پس از وبانک، نماد‌های ذوب، خراسان، ساربیل و خبهمن در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.  

نماد‌های پیشران

امروز نماد‌های «وبانک»، «حکشتی» و «پارسان» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل نماد‌های «فولاد»، «فملی» و «فارس» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. فولاد و فملی روز گذشته نیز بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل داشتند.
در فرابورس نیز نماد‌های «دی»، «فرابورس» و «مادیرا» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «فغدیر»، «آریا» و «زاگرس» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.   

ارزش معاملات بورس

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۴۴ هزار و ۸۴۰ میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۴۰ هزار و ۲۲ میلیارد تومان بود که ۹۷ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.  
امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش ۸ درصدی نسبت به‌روز کاری قبل به رقم ۳ هزار و ۱۲۷ میلیارد تومان رسید.  

 
صف‌های پایانی بازار 

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به‌روز کاری قبل کاهش یافت و ۶۰۰ میلیارون تومان بود. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته افزایش یافت و در رقم ۱۳۷ میلیارد تومان ایستاد.  
امروز نماد ذوب (شرکت ذوب‌آهن اصفهان) با صف خرید ۲۳ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از ذوب، نماد‌های بالبر (شرکت کابل البرز) و خنصیر (شرکت مهندسی نصیر ماشین) بیشترین صف خرید را داشتند. بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد فمراد (شرکت آلومراد) تعلق داشت که ارزش آن ۴۰۰ میلیون تومان بود. پس از فمراد، نماد سکرد صف فروش بازار را داشت.  

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: