کد خبر: ۵۲۲۵۱
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۷
۸ هزار اتوبوس در ایام اربعین به سفرهای جاده‌ای زائران عتبات اختصاص می‌یابد و اتوبوس ها از پانزدهم شهریور تردد می‌کنند.

 

به گزارش تجارت امروز؛ بنا بر گفته‌ی داریوش امانی، معاون وزیر و رئیس سازمان حمل‌ونقل جاده‌ای کشور، سازمان راهداری دو مأموریت مهم دارد؛ یکی نگهداری از راه‌های کشور و دیگری سیاست‌گذاری و هماهنگی در حمل و نقل جاده‌ای است.  
رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بیان کرد: بیش از ۸۵ درصد جابجایی بار و مسافر و ترانزیت کشور از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای اتفاق می‌افتد.  
وی در مورد حجم ترافیک کشور خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱.۷ میلیارد پلاک خودروی خوانده‌شده داریم که نشان‌دهنده حجم ترافیک در جاده‌های کشور است.  
وی ضمن تقدیر و تشکر از سرمایه گذاری بخش خصوصی بیان کرد: در حال حاضر ۹۲۸ مجتمع خدمات رفاهی در حال بهره‌برداری، ۵۶۰ مجتمع در حال ساخت و ۶۳۰ مجتمع در مرحله پیگیری کار‌های اداری است که به‌طور میانگین در حال حاضر در هر ۸۰ کیلومتر یک مجتمع رفاهی قرار دارد.  
امانی در ادامه به پایانه‌های مرزی اشاره و عنوان کرد: ۲۶ پایانه مرزی داریم و در مهرماه امسال شاهد افتتاح پایانه مرزی رازی خواهیم بود.  
امانی گفت:  در سال گذشته بیش از ۵۱۵ میلیون تن جابجایی بار را صورت گرفت و در بخش مسافر بیش از ۱۲۱ میلیون جابجایی را شاهد بوده‌ایم.  
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در موضوع اربعین عنوان کرد: با توجه به‌پیش بینی ستاد اربعین حدود ۵ میلیون زائر جابجا خواهند شد و سازمان راهداری در این موضوع سه مأموریت دارد.  
وی اضافه کرد: در موضوع اربعین، بحث جاده‌های منتهی به مرز‌های خروجی عراق که ۱۵۶۵ کیلومتر را در برمی‌گیرد مطرح است که لکه‌گیری، آسفالت، خط‌کشی و گارد ریل انجام‌شده است.  
او گفت: برای پایانه‌های مرزی و تکمیل و ایمنی راه‌های مواصلاتی، بیش از ۱۲۳۹ میلیارد تومان از منابع داخلی سازمان اعتبار گذاشته‌شده و بیش از ۸۰ درصد کار انجام‌شده است.
وی رسیدگی به پایانه‌های مرزی با کشور عراق را دومین مأموریت در موضوع اربعین دانست و بیان کرد: مهم‌ترین پایانه که بیشترین زائر را می‌پذیرد پایانه مهران است که برای ایجاد سایبان و ایجاد مه پاش در این پایانه باید کار‌هایی صورت گیرد.  

بیشتر بخوانید:

فروش بلیت پروازهای اربعین ۱۴۰۱

آخرین خبر از پرداخت ارز اربعین

قیمت بلیت اتوبوس اربعین تا آخر هفته اعلام می شود


رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در خصوص نرخ بلیت اتوبوس گفت:  امسال اتوبوس دربستی که منجر به توقف ۸ روزه در عراق و حذف از چرخه جابجایی مسافر شود، نداریم. سهمیه سوخت شهریورماه اتوبوس‌ها نیز ۲ و نیم برابر عملکرد مردادماه اختصاص می‌یابد.
وی اضافه کرد: ازآنجایی‌که تردد اتوبوس‌ها در ایام رفت و از ۲۵ شهریور - در ایام برگشت - به‌صورت خالی (بدون مسافر) است تصمیم گرفته شد تا با ۷۵ درصد افزایش کرایه مسافر، اقدام به فروش بلیت کنند.
معاون وزیر راه گفت: این افزایش نرخ در حالی است که در سال ۹۸ کرایه اتوبوس‌های اربعین ۱۰۰ درصد افزایش یافت، ولی امسال با همکاری صنف رانندگان ۲۵ درصد تخفیف روی قیمت اعمال شد که درنهایت ۷۵ درصد افزایش نرخ در مسیر تهران- ایلام داشتیم.


انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: