کد خبر: ۵۲۲۵۵
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
بعد از 6 ماه، دولت سیزدهم وعده داده که در ششمین واریزی حقوق بازنشستگان، افزایش حقوق را اعمال کند. با این حال، بازنشستگان همچنان نگران پرداختی‌های دولت هستند.

به گزارش تجارت امروز؛ سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد که با بررسی‌های انجام شده و تامین منابع مالی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سایر سطوح طبق سقف شورای‌عالی کار اصلاح خواهد شد.
حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری، در یادداشتی به لزوم صدور احکام جدید بازنشستگان سایر سطوح کارگری قبل از دوازدهم شهریور ماه اشاره کرد.
به گفته رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری، در واپسین روز‌های هفته دولت قرار داریم و هنوز شاهد تحرکی از سوی مقامات دولتی که بیانگر اقدامی در جهت صدور احکام بازنشستگان سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی باشد، نبوده‌ایم. چندی پیش نیز شاهد ابلاغ مصوبه شورای عالی کار (۳۸ درصد+۵۱۵.۱۶۶ تومان) پیرامون افزایش سایر سطوح حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از سوی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده‌ایم و مقرر شد اصلاح و صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی در شهریورماه صورت گیرد که همین امر، امید را دل جامعه هدف و نمایندگان آنان پس از گذشت پنج ماه از سال ۱۴۰۱، زنده کرد.

بیشتر بخوانید:

افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان منوط به چیست؟

طرح جدید افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان

بیشتر بازنشستگان مستاجر هستند!

صادقی متذکر شد: تحقق مطالبات سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی برای بنده و آنانی که دل در گرو آرامش قلب جامعه کارگری بازنشسته دارند، مهم‌ترین خواسته و مطالبه است و تأخیرِ بیشتر از این، در صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی جایز نیست.
وی تأکید کرد: سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی امید به آن دارند تا ۱۲ شهریورماه شاهد تحقق وعده آقای زاهدی وفا سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر اصلاح و صدور احکام جدید خود باشند؛ اما تجربه اینجانب طی سالیانِ سال در حوزه‌ی برنامه‌ریزی و برنامه‌نویسی سازمان تأمین اجتماعی از یکسو و تقاضای توأم با دلواپسی بازنشستگان که به‌حق نیز است، از سوی دیگر، عرصه را بسیار سخت و غیرقابل‌تحمل کرده است و اگر اصلاح و صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی تا ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ اعمال نشود، جامعه کارگری بازنشسته برای چندمین بار در سال ۱۴۰۱ شاهد خلف وعده و عدم اجرای قانون توسط مسؤولین مربوطه خواهند بود.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: