کد خبر: ۵۲۲۷۰
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۳
برای پیش بینی بورس امروز –چهارشنبه ۹ شهریور- به روند بازار سهام در روز گذشته نگاه می‌کنیم. در پایان معاملات روز سه‌شنبه، ۳۲۴ نماد رشد قیمت و ۳۱۸ نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، ۵۰ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۵۰ درصد بازار افت قیمت داشتند.

به گزارش تجارت امروز؛ در روز سه‌شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱، شاخص کل بورس ۳ هزار و ۸۷۵ واحد نزول کرد و به رقم یک‌میلیون و ۴۴۱ هزار و ۲۶۳ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۱۴۳ واحد بالا آمد و در رقم ۴۱۰ هزار و ۷۷۷ واحد ایستاد. شاخص کل فرابورس ۱۴ واحد افت کرد و به رقم ۱۹ هزار و ۲۹۸ واحد رسید.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت حمل‌ونقل پتروشیمی (حپترو)، شرکت صنایع شیمیایی فارس (شفارس) و شرکت بیمه دانا (دانا) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود (ثرود)، شرکت پتروشیمی ارومیه (شاروم) و شرکت افرا نت (افرا) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نماد‌های ورنا (شرکت سرمایه‌گذاری رنا)، غنوش (شرکت نوش مازندران) و وساپا (شرکت سرمایه‌گذاری سایپا) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت ریل سیر کوثر (حسیر)، شرکت فراوری زغال‌سنگ پروده طبس (کپرور) و شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان (وگستر) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز سه‌شنبه، علامتی کارآمد برای پیش‌بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز چهار‌شنبه است. در پایان معاملات روز سه‌شنبه‌بازار با مازاد تقاضای ۸۸ میلیارد تومانی بسته شد.

پیش بینی بورس امروز چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱

 ارزش صف‌های فروش پایانی بازار ۱۸ میلیارد تومان بود و ارزش صف‌های خرید نیز در رقم ۱۰۶ میلیارد تومان ایستاد.
دیروز در پایان معاملات نماد غدشت (شرکت دشت مرغاب) با صف خرید ۱۲ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از غدشت، نماد‌های شپارس (شرکت محصولات پارس) و بهپاک (شرکت صنعتی بهپاک) بیشترین صف خرید را داشتند.  
بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد غنوش (شرکت نوش مازندران) تعلق داشت که ارزش آن ۱۵ میلیارد تومان بود. پس از غنوش، نماد فنورد صف فروش بازار را داشت. پیش بینی بورس امروز چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱

 


پیش‌بینی بورس امروز

معامله‌گران در شرایطی به استقبال آخرین روز معاملاتی هفته می‌روند که در روز گذشته شاخص کل افت کرد و نزدیک به ۴ هزار واحد پائین آمد. به‌علاوه برای چهارمین روز پیاپی شاهد خروج پول حقیقی از بورس بودیم.  
نماد‌های فولاد، تاپیکو، خودرو، خساپا، کچاد، کگل، وبملت، وتجارت، خبهمن، خگستر و فارس بزرگان بازار در روز سه‌شنبه بودند که بیشترین تأثیر را در افت شاخص داشتند.  
دیروز ارزش معاملات خرد سهام باز هم افت کرد و با کاهش ۱۳ درصدی نسبت به دوشنبه به ۲ هزار و ۷۲۴ میلیارد تومان رسید.  
همچنین دیروز بیشترین خروج پول حقیقی به نماد‌های شستا، خساپا، خودرو، شپنا، نوری، بپاس، ورنا، فارس، پترول و وبملت تعلق داشت.
افت شاخص و خروج پول از بازار دو نشانه منفی معاملات دیروز بود. درعین‌حال بسیاری از نماد‌های کوچک و متوسط بازار رشد قیمت داشتند و شاخص هم وزن نیز سبزپوش بود.  
برخی از تحلیلگران معتقدند قیمت‌ها بازار به کف رسیده و عوامل اقتصادی و بنیادی حاکی از چشم‌انداز صعودی است. در عین حال بازار تحت شعاع کنفرانس خبری روز دوشنبه ابراهیم رئیسی نیز بود. جایی که او آمار و ارقامی را اعلام کرد که با داده‌های رسمی مطابقتی نداشت. کارشناسان مشکل اصلی بازار سهام را بی‌اعتمادی سهامداران می‌دانند. عاملی که به خروج سهامداران حقیقی از بازار و افت قیمت‌ها منجر شده است. افزایش نااطمینانی نسبت به سرانجام مذاکرات احیای برجام نیز بر ریسک‌های بازار افزوده است.

پیش بینی بورس امروز چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: