کد خبر: ۵۲۲۷۱
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹
شدت فروش در بازار سکه به‌اندازه‌ای بود که این فلز گران‌بها روز سه‌شنبه ۸ شهریورماه، تا محدوده ۱۳میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افت کرد. البته افت بهای اونس طلا در بازارهای جهانی یکی از عوامل مهمی است که انتظارات نزولی در بازار سکه را بالابرده است.

به گزارش تجارت امروز؛ سکه امامی حمایت حیاتی ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را از دست داد تا فروشندگان قدرت بیشتری در بازار فلز گران‌بهای  داخلی بگیرند. به باور تحلیل گران فنی درصورتی‌که سکه زیر محدوده ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باقی بماند، به‌احتمال‌زیاد معامله گران بیشتری ترجیح خواهند داد که در موقعیت فروش قرار بگیرند و احتمال افت به‌سوی سطح ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تقویت خواهد شد.
افت بهای اونس طلا در بازار‌های جهانی یکی از عوامل مهمی است که انتظارات نزولی در بازار سکه را بالابرده است. دیروز بهای طلا در بازار‌های جهانی به محدوده هزار و ۷۲۰ دلار ریزش کرد و فاصله این فلز ارزشمند با سطح حساس هزار و ۷۵۰ دلار بیشتر شد. درصورتی‌که اونس طلا به زیر محدوده هزار و ۷۲۰ دلار برود، احتمال افت به کانال هزار و ۶۰۰ دلار تقویت خواهد شد.
در وضعیت نزولی اونس طلا، سکه بازان امیدوارند که دلار روند افزایشی سریع‌تری بگیرد و این ارز وارد کانال ۳۰ هزار تومان شود. به باور برخی فعالان بدون صعود دلار به کانال بالاتر، افت سکه ادامه خواهد یافت.

مقاومت حباب سکه شکست

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: