کد خبر: ۵۲۲۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶
بر اساس آمار‌های مرکز آمار ایران در مردادماه ۱۴۰۱ شاخص قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد١٥٤.٧ رسیده است که نسبت به تیرماه (١٥١.٩)، ١.٨درصد افزایش داشته است.

به گزارش تجارت امروز؛ متوسط قیمت وزنی هر مترمربع آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در مردادماه امسال ۴۵ میلیون و ۱۴۸ هزار تومان بوده که در مقایسه با تیرماه افزایش ۱.۸ درصد را نشان می‌دهد. بر اساس آمار منتشرشده تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران ١.٨درصد بوده است. تورم ماهانه مردادماه در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (٨.٣ درصد)، ٦.٥ واحد درصد کاهش داشته است.
منظور از تورم نقطه‌به‌نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل می‌باشد. در مردادماه ۱۴۰۱ تورم نقطه‌به‌نقطه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ۴۴.۰ درصد رسیده است. تورم نقطه‌به‌نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (٤٥.٢ درصد) ١.٢ واحد درصد کاهش داشته است.
منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل می‌باشد. نرخ تورم سالانه مردادماه ۱۴۰۱ آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٢٨.٤ درصدرسیده است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (٢٧.١ درصد)، ١.٣ واحد درصد افزایش داشته است.

بیشتر بخوانید:

نرخ خانه کلنگی در تهران چند؟

گرانی اجاره ها علت روستانشینی مستأجرها

پرداخت تسهیلات ازدواج ۴۰ درصد رشد کرد
در مردادماه ۱۴۰۱ متوسط وزنی و حسابی قیمت آپارتمان‌های مسکونی فروش رفته در مناطق ٢٢گانه شهر تهران به ترتیب به ۴۵ میلیون و ۱۴۸ هزار تومان و ۴۲ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان رسیده است. در این ماه منطقه ١ با متوسط وزنی قیمت ۸۵ میلیون و ۴۴۹ هزار تومان بیشترین و منطقه ١٨ با متوسط وزنی قیمت ۲۲ میلیون و ۲۶۷ هزار تومان کمترین قیمت را در بین مناطق ٢٢ گانه شهر تهران به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: