کد خبر: ۵۲۲۷۹
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
امروز ۹ شهریور ۱۴۰۱، نرخ دلار در بازار ارز افزایش یافت.

به گزارش تجارت امروز؛ قیمت دلار در ابتدای معاملات نقدی امروز ۹ شهریورماه ۱۴۰۱ وارد کانال ۳۰۰۰۰ تومان شد و بر روی ۳۰ هزار و ۲۰ تومان قرار گرفت.   در ادامه معاملات نقدی امروز سرعت پیشروی اسکناس آمریکایی در تهران بیشتر شد  و نرخ دلار به ۳۰ هزار و ۱۳۰ تومان رسید. این قیمت در مقایسه با عصر دیروز بیش از ۵۰۰ تومان افزایش را نشان می‌دهد. نرخ دلار ظهر امروز (۹ شهریور)، به ابتدای کانال ۳۰ هزار تومان برگشت و با ۳۰ هزار و ۲۰ تومان معامله شد.


علت افزایش قیمت دلار در بازار ارز امروز 

معامله گران معتقد بودند یکی از دلایل افزایش قیمت دلار  در تهران به رشد اسکناس آمریکایی در بازار‌های همسایه برمی‌گردد. نرخ دلار در سلیمانیه امروز افزایش پیدا کرد و به ۳۰ هزار و ۲۵۰ تومان رسید.
این قیمت در مقایسه با دیروز ۱۸۰ تومان رشد را نشان می‌دهد. نرخ دلار فردایی در هرات هم به یک‌قدمی کانال ۳۰ هزار تومان رسیده است.  

نرخ درهم به کمک قیمت دلار رفت

قیمت درهم امروز به مسیر رشد روز گذشته ادامه داد و به افزایش قیمت دلار کمک کرد. نرخ حواله درهم  امروز به ۸ هزار و ۲۵۰ تومان رسید که نسبت به عصر دیروز تقریباً ۴۰ تومان بالاتر بود.  
باوجود سیگنال‌های ضدونقیض برجامی عده‌ای از معامله گران از احتمال بن‌بست مذاکرات هسته‌ای سخن گفتند. همین اظهارات موجب شده جهت انتظارات در بازار ارز تهران تغییر کند و نرخ دلار در بازار امروز برمدار افزایش قرار بگیرد.  

قیمت دلار در صرافی ملی ظهر امروز با ۲۸ هزار و ۵۲۵ تومان بود و در بازار متشکل ارزی با ۲۸ هزار و ۳۸۰ تومان معامله شد.  

نوسان محدود قیمت طلا در بازار جهانی

بازار جهانی طلا امروز در مقایسه با روز گذشته ثابت بود. فلز گران‌بهای جهانی امروز در محدوده ۱۷۲۴ دلار معامله شد.

افزایش قیمت طلا در بازار ایران 

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار ۹ هزار تومان گران‌تر از روز گذشته معامله شد  و به قیمت ۱ میلیون و ۲۷۷ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد.


سکه جان دوباره گرفت 

قیمت سکه امامی ظهر امروز ۱۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان بود. این قیمت در مقایسه با دیروز تقریباً ۲۶۵ هزار تومان افزایش را نشان می‌دهد.  
معامله گران معتقد بودند شوک افزایش قیمت دلار به بازار سکه موجب شد سکه بازان در موقعیت خرید قرار بگیرند. این دسته از فعالان بازار می‌گفتند درصورتی‌که نرخ دلار  به مسیر افزایشی خود ادامه دهد و سکه در محدوده ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تثبیت شود احتمال رسیدن فلز زردرنگ داخلی به کانال ۱۴ میلیون تومان هم وجود خواهد داشت.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: