کد خبر: ۵۲۳۰۷
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۷
سامسونگ در ایمیلی خطاب به کاربران گوشی همراهی که امکان دارد هک شده باشد، نوشت: «ما در جریان تحقیقات خود که همچنان ادامه دارد از این مساله اطمینان یافته‌ایم که اطلاعات شخصی یک سری از کاربران ما تحت تاثیر نفوذ امنیتی هکرها قرار گرفته است.»

به گزارش تجارت امروز؛ سامسونگ اعلام کرد که اطلاعاتی نظیر نام، اطلاعات وابسته به آمارگیری جمعیت، تاریخ تولد، اطلاعات ثبت گوشی همراه سامسونگ متعلق به کاربران، به‌احتمال‌زیاد در اختیار هکر‌ها قرارگرفته است.
این شرکت در ادامه افزود: «اطلاعات سرقت شده از هر کاربر ممکن است متفاوت باشد. ما در حاضر در حال اطلاع‌رسانی به کاربران هستیم تا دست‌کم آن‌ها در جریان اخبار آنچه اتفاق افتاده قرار دهیم.»
اگرچه اخبار این نفوذ امنیتی به‌تازگی انتشاریافته، اما هک شدن اطلاعات شخصی کاربران توسط هکر‌ها در ماه ژوئیه رخ‌داده و در ماه اوت تشخیص داده‌شده است. مشخص نیست تاکنون چه تعداد کاربران تحت تأثیر این نفوذ امنیتی قرارگرفته‌اند. بااین‌حال گزارش‌شده که شماره بیمه و کارت‌های اعتباری کاربران درخطر نیفتاده و اطلاعات آن ربوده نشده است.
سامسونگ برای رسیدگی بهتر به این قضیه یک صفحه اینترنتی «سؤالات متداول» (FAQ) راه‌اندازی کرده تا کاربرانی که تحت تأثیر این هک و نفوذ امنیتی قرارگرفته‌اند بتوانند به درک بهتری از اوضاع برسند.
در این صفحه به این مسئله اشاره‌شده که سامسونگ بلافاصله پس از اطلاع یافتن از این نفوذ امنیتی تلاش کرده است تا با تمام کاربرانی که اطلاعات آن‌ها مورد سرقت قرارگرفته، از طریق ایمیل ارتباط برقرار کرده و کاربران را در جریان امر قرار دهد.
در پاسخ به یکی از پرسش‌های کاربران در صفحه «پرسش‌های متداول»، این شرکت پاسخ داده است که محصولاتی نظیر گوشی جدید «سامسونگ گالکسی زد فلیپ ۴» (Samsung Galaxy Z Flip ۴) تحت تأثیر این نفورد امنیتی قرار نگرفته‌اند.


سامسونگ همچنین اعلام کرده که در حال حاضر نیازی نیست که کاربران اقدامات خاصی انجام دهند، اما باید در ارائه و انتقال اطلاعات خود از طریق گوشی‌های سامسونگ تا اطلاع ثانوی به دلیل احتمال «فیشینگ‌ای میل» محتاطانه عمل کنند.
بدافزار «فیشینگ» اغلب در پوشش یک ایمیل یا پیام از یک کمپانی یا شرکت خدماتی به کاربران ارسال می‌شوند، این ایمیل‌ها می‌توانند قالب‌ها و شکل‌های زیادی به خود بگیرند، ولی اغلب دارای یک سری مشخصه‌های متمایزکننده هستند.
غلط املایی یا آدرس اشتباهی وب‌سایت اغلب از مشخصه‌های اصلی ایمیل‌های ساختگی هکر‌ها هستند. یکی دیگر از شاخصه‌های متن ایمیل‌هایی که هکر‌ها به کاربران ارسال می‌کنند، ایجاد هراس و دستپاچگی در کاربران از طریق پر کردن ذهن آن‌ها با نگرانی‌های امنیتی است. آن‌ها پس از ایجاد هراس، کاربران را متقاعد می‌کنند تا آن چیزی را که آنان به دنبالش هستند در اختیارشان قرار دهند؛ چیزی مانند تائید دوباره حساب کاربری اینستاگرام و از این طریق و بااطلاع یافتن از نام کاربری و رمز عبور که از این طریق، خواهند توانست به اطلاعات کاربران دست پیدا کنند.
سامسونگ از طرح‌های خود به‌منظور پیشگیری از وقوع دوباره حمله یا حمله‌های هکری نیز رونمایی کرده و نوشته است: «ما با متخصصان بزرگ درزمینهٔ امنیت سایبری در حال کار هستیم و هماهنگ‌هایی نیز با مأموران اجرای قانون انجام داده‌ایم تا از این طریق بتوانیم از نفوذ‌های امنیتی در آینده پیشگیری کنیم.»

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: