کد خبر: ۵۲۳۰۸
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲
به گفته‌ی شهردار تهران، در کشور بن‌بست نداریم، اگر بر هم انباشتگی مشکلات وجود دارد به دستان مسئولین این گره‌ها نیز بازخواهد شد.

به گزارش تجارت امروز؛ علیرضا زاکانی شهردار تهران در آیین آغاز ساخت ۵ هزار واحد مسکونی در شهر تهران، شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ گفت: امروز افتخار می‌کنم که یکی از شنبه‌های خودمان را در خصوص توسعه خدمتگزاری و قرارگاه جهادی مسکن، در کنار ملجأ شریف حضرت عبدالعظیم حسنی علیه‌السلام و امامزادگان همجوار ایشان سپری می‌کنیم.   
شهردار تهران بیان کرد: سال گذشته که قرارگاه جهادی مسکن رقم خورد سؤال این بود که شهرداری چرا وارد این حوزه می‌شود، جواب بنده این بود که یکی از ویژگی‌های انقلاب و تأکیدات آن این بود که «ما می‌توانیم» را در ابعاد مختلف به اثبات برسانیم. واقعیت این است که اگر تک‌تک ما در کنار هم برای تحقق این مسئله نباشیم شعار ما می‌توانیم"، شدنی نیست؛ یعنی باید من‌ها تبدیل به ما شود، لذا قرارگاه جهادی معطوف به توجه قطعی به مسکن بود.  
زاکانی ادامه داد: سال‌ها در تهران این مسئله مطرح بود که تهران به شیوه‌ای گران بدون نیاز به پاسخ مردم اداره می‌شود و امروز حاصل آن شد که یک‌میلیون مسکن در تهران کم داریم، این مهم باعث حاشیه‌نشینی و مشکل تهیه مسکن چه در حوزه تملک و چه حوزه استیجاری شده است. این متفاوت از رویکرد انقلاب است، زیرا طبق رویکرد انقلاب باید گره از زندگی مردم باز کرد.
‌شهردار تهران اضافه کرد: مفتخریم امروز گام دیگری از خدمتگزاری را با مسئولان ری مشترک پیش می‌بریم و در کنار مناطق ۲ و ۱۶ و ۲۰ حرکت جهادی در تأمین مسکن را اجرا می‌کنیم. هیچ مسئولی پاسخ شایسته‌ای دراین‌باره ندارد که چرا باید قریب به دوسوم پول و درآمد فردی در خانواده صرف سرپناه شود.
وی افزود: پس از ۱۰ سال امروز به نقطه‌ای رسیدیم که برای حل مشکلات سد بزرگی بنام مسکن وجود دارد؛ در ازدواج، فرزند آوری و نرخ پایین جمعیت، بحث مشکل مسکن مطرح است.
وی با توجه به همکاری امروز با تولیت حضرت عبدالعظیم عنوان کرد: مفتخریم در مدیریت شهری در کنار سایر مسئولین، با تفاهم‌نامه‌هایی که با مجموعه‌های مختلف انجام می‌دهیم کار‌ها را پیش ببریم.
زاکانی بیان کرد: نیاز منطقه به یک طبقه اضافی در این محله، به دولت جهادی و انقلابی منعکس شد و با همکاری میراث این مهم محقق و باعث گره‌گشایی شد. بدین ترتیب امیدواریم بتوانیم امروز به سه دهه اذیت و آزار مردم خاتمه دهیم.   
شهردار تهران در پایا تأکید کرد: در کشور بن‌بست نداریم اگر بر هم انباشتگی مشکلات وجود دارد به دستان مسئولین این گره‌ها نیز بازخواهد شد.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: