کد خبر: ۵۲۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲
سهم وام دهک‌های پایین برای تهیه مسکن از محل صندوق ملی مسکن پرداخت خواهد شد.

به گزارش تجارت امروز؛ وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: اکنون ۵۰۰ هزار مسکن برای اعضای کمیته امداد و بهزیستی در حال ساخت داریم که مصوبه امروز شورای عالی مسکن شامل آن‌ها می‌شود و تا سال آینده واحد‌ها تحویل آن‌ها خواهد شد. برای سایر دهک‌های پایین در جلسه آینده نیز تصمیم‌گیری می‌شود.   
قاسمی افزود: بنا شد وزارتخانه‌ها هم در قالب نهضت ملی مسکن برای کارکنان خود تأمین مسکن کنند.
وی با اشاره به برنامه‌های این وزارت راه در راستای آغاز طرح نهضت ملی مسکن تأکید کرد: در کل کشور یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در حال ساخت است و همچنین برای یک‌میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکونی زمین اختصاص‌یافته و ساخت‌وساز این واحد‌ها آغازشده است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: ظرف مدت‌زمان کوتاهی نیز با کمک دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف برای ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن، زمین اختصاص خواهد یافت.
قاسمی همچنین بابیان اینکه وزارت راه و شهرسازی زمین موردنیاز برای ساخت بخشی از واحد‌های مسکونی را تحویل داده و این واحد‌ها در حال ساخت هستند، گفت: استانداری‌ها باید پس از بررسی‌های لازم، زمین موردنیاز متقاضیان برای ساخت‌وساز را تأمین کنند.
وی ادامه داد: در هر استانی که زمین در اختیار مردم قرار داده‌شده، باید ظرف یک سال و نیم پس‌ازآن، خانه ساخته شود و همچنین وزارت راه و شهرسازی برنامه دارد تا با روش‌های «ساخت تدریجی»، «ساخت گروهی» و «ساخت با واگذاری به استانداری‌ها» روند ساخت‌وساز در کشور را تسریع بخشد. وزیر راه و شهرسازی افزود: طی توافقنامه با بنیاد مسکن مقررشده تا ۶۰۰ هزار واحد مسکونی نیز توسط این سازمان به مردم تحویل داده شود.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: