کد خبر: ۵۲۳۵۳
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳

شانس برنده شدن در قرعه کشی خودرو ۸ برابر شد

از فردا ۱۶ شهریور ۱۴۰۱، ثبت نام سومین دوره قرعه کشی یکپارچه خودرو آغاز می‌شود و به مدت سه روز تا پایان روز جمعه ۱۸ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
شانس برنده شدن در قرعه کشی خودرو  ۸  برابر شد

به گزارش تجارت امروز؛ ثبت‌نام سومین مرحله فروش خودرو‌ها در قالب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از روز چهارشنبه ۱۶ شهریورماه آغاز می‌شود و متقاضیان به مدت سه روز و تا پایان روز جمعه ۱۸ شهریورماه فرصت ثبت‌نام خواهند داشت.
 در سومین دوره قرعه‌کشی یکپارچه حدود ۶۰  هزار خودرو عرضه می‌شود که ۵۰ درصد ظرفیت قرعه‌کشی به طرح جوانی، ۳۰ درصد به فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش و ۲۰ درصد ظرفیت به خروج خودرو‌های فرسوده اختصاص داده می‌شود. البته ظرفیت خروج خودرو‌های فرسوده ۱۰ درصد فراتر از مقدار مندرج در قانون بودجه ۱۴۰۱ است.  
 

افزایش ۸ برابری شانس برنده شدن در قرعه‌کشی خودرو

 
طبق گفته مسئولان وزارت صمت شانس برنده شدن برای خودرو‌های پر‌طرفدار در این دوره ۸ برابر افزایش‌یافته است و با ادامه این روند انتظار می‌رود با افزایش تولید تا پایان سال تمامی خودرو‌ها از شمول قرعه‌کشی خارج شوند.
بر این اساس ممکن است در سومین فروش و قرعه‌کشی یکپارچه خودروها، به دلیل افزایش تولید ایجادشده، شاهد خروج خودروی دیگری از شمول قرعه‌کشی باشیم. ضمن اینکه تنها تفاوت نوبت سوم تخصیص یکپارچه خودرو‌ها با دو مرحله قبلی، اخذ استعلام از ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت برای متقاضیان مشمول طرح جایگزینی خودرو فرسوده است.
در این دوره برای اولین بار طی سال‌های اخیر خودرو هایما با ظرفیت آزاد و بالا در قالب فروش فوق‌العاده توسط ایران‌خودرو عرضه‌شده است.

بیشتر بخوانید:

قیمت خودرو امروز ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

روش فروش با قرعه‌کشی تا پایان سال خاتمه می‌یابد

 
پیش‌ازاین منوچهر منطقی، معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت نیز تأکید کرده بود: با ساماندهی تخصیص خودرو در سامانه یکپارچه که باعرضه متنوع خودرو و خروج بیش از ۷۰ درصد انواع محصولات خودرویی از فرآیند قرعه‌کشی همراه شده است و با تداوم روند تکمیل خودرو‌های ناقص که تاکنون ۹۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته و همچنین کسب آمادگی لازم در زنجیره تأمین برای افزایش تولید و استفاده از سازوکار واردات برای تنظیم بازار و انتقال فناوری به کشور، روش عرضه در سامانه یکپارچه فروش خودرو و قرعه‌کشی تا پایان سال خاتمه پیدا می‌کند.

انتهای مطلب

نظر شما